Інтерфакс-Україна
21:19 23.01.2019

Майбутні угоди з РФ щодо транзиту газу мають відповідати європейському законодавству і рішенням Стокгольмського арбітражу

2 хв читати
Майбутні угоди з РФ щодо транзиту газу мають відповідати європейському законодавству і рішенням Стокгольмського арбітражу

Можливий новий контракт з транзиту російського газу в країни Європейського Союзу повинен ґрунтуватися на європейських правилах, що захистить інтереси України і не дозволить Росії вдаватися до неринкових і неконкурентних методів, і відповідати рішенням Стокгольмського арбітражу, заявили в Міністерстві закордонних справ України.

Як повідомляє в середу прес-служба українського зовнішньополітичного відомства, в Брюсселі 22 січня відбулися тристоронні переговори в форматі Україна - Європейська Комісія - РФ, присвячені майбутньому транзиту газу територією України після завершення в 2019 році дії транзитного контракту між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

"Російська сторона запропонувала продовжити дію існуючих контрактів. Українська сторона повідомила про готовність розглянути подальші угоди тільки в разі їх повної відповідності європейському енергетичному законодавству, яке зараз імплементується в Україні. Контракт, заснований на європейських правилах, зможе захистити інтереси України і не дозволить Росії вдаватися до неринкових і неконкурентних методів, які вона неодноразово використовувала", - підкреслили в МЗС.

Відзначається, що позицію української сторони повністю розділяє і Європейська Комісія, представники якої відзначили значний прогрес України у впровадженні європейського законодавства на ринку газу.

"Під час переговорів делегацією України було відзначено, що майбутні угоди з ВАТ "Газпром" повинні відповідати прийнятим Стокгольмським арбітражем рішенням і передбачати виконання російською стороною покладених на неї зобов'язань", - сказано в повідомленні.

За інформацією МЗС України, Єврокомісія також підтвердила, що рішення попередніх судів повинні виконуватися в повному обсязі, і Україна має повне право подавати нові позови.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мирна угода в Україні малоймовірна до весни — Стубб закликає підтримувати Київ попри корупційний скандал

"Євросолідарність" отримала підписні листи і починає збір підписів за відставку уряду – нардеп Герасимов

Асоціація міст наполягає на збереженні коштів у громадах: 64% ПДФО та реверсна дотація

МЗС на заяву Орбана: Лекції про корупцію від політика, замішаного у корупційних скандалах? Ні, дякую

У Києві заявляють: Цьогорічні мирні переговори з РФ наразі припинені через відсутність абиякого прогресу

Кличко обговорив з керівництвом групи ЄБРР подальше співробітництво та втілення наявних проєктів

Апарат Ради відмовив "Європейській солідарності" у видачі підписних листів за відставку уряду - Герасимов

Порошенко закликає до відставки уряду і формування нової коаліції в Верховній Раді

Звільнення Галущенка та Гринчук недостатньо, потрібна відставка всього уряду, вважають депутати "Голосу" і "ЄС"

Українські політики та бізнесмени виступають за внутрішню зачистку в країні на тлі операції "Мідас"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА