11:57 24.01.2019

Внутрішні переселенці і жителі окупованих територій України мають можливість проголосувати на виборах

2 хв читати
Внутрішні переселенці і жителі окупованих територій України мають можливість проголосувати на виборах

Громадські організації та експерти нагадують внутрішнім переселенцям про можливість голосування на виборах президента України за процедурою зміни місця голосування, а також закликають Верховну Раду ухвалити законопроект №6240, що надасть можливість мобільним категоріям громадян і внутрішньо перемішаним особам реалізувати свої виборчі права на всіх рівнях.

"Внутрішньо переміщені особи, жителі окупованих територій та інші мобільні категорії громадян всередині країни можуть скористатися своїм правом обирати главу держави і, на мій погляд, мають це зробити", - сказала у четвер на прес-конференції в Києві виконавчий директор холдингу "Група впливу" Тетяна Дурнєва.

Вона нагадала, що в 2014 році близько 2 млн жителів Донецької області не змогли взяти участі в голосуванні на президентських виборах через окупацію окружних виборчих комісій і терористичної загрози, а на парламентських виборах того ж року лише незначна кількість виборців із пропискою на тимчасово окупованій території скористалися процедурою тимчасової зміни місця голосування.

"Немає жодних перешкод для реалізації права голосу, якщо люди скористаються процедурою тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси", - наголосила Т.Дурнєва.

Вона пояснила, що для такої процедури досить заяви і паспорта з реєстрацією на тимчасово окупованій території.

Також виконавчий директор холдингу "Група впливу" звернула увагу на те, що близько десятка місцевих рад звернулися до Верховної Ради з проханням ухвалити законопроект №6240, що надасть дозвіл мобільним категоріям громадян всередині країни реалізувати виборчі права на виборах всіх рівнів.

"Ми сподіваємося, що законопроект буде включено до порядку денного наступної сесії Верховної Ради", - зазначила Т.Дурнєва.

Аналітик Громадянської мережі "Опора" Олександр Клюжев подякував представникам місцевого самоврядування, що порушують питання необхідності ухвалення законопроекту №6240.

"Думаю, що для Верховної Ради така діяльність має бути прикладом, щоб нарешті в 2019 році, вирішити цю проблему", - сказав він.

Представник "Опори" зазначив: "В Україні є всі інфраструктурні та громадські умови для вирішення проблеми забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших категорій громадян, які є мобільними всередині країни. Перш за все, у нас є повноцінно функціонуючий державний реєстр виборців, що унеможливлює неодноразове включення до списків виборців... Це надає змогу ефективно реалізувати процедуру, запропоновану законопроектом 6240 ".

За його словами, майбутні вибори стануть першим тестом для держави на здатність забезпечити голосування для мобільних категорій українців.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Британський прем'єр Джонсон порівняв себе з Галком і пообіцяв не допустити нового відтермінування Brexit

Британський прем'єр Джонсон порівняв себе з Галком і пообіцяв не допустити нового відтермінування Brexit

Британський прем'єр Джонсон порівняв себе з Галком і пообіцяв не допустити нового відтермінування Brexit

У Лондоні заявляють про прогрес на переговорах з ЄС щодо Brexit

Іран відкидає звинувачення США у скоєнні атаки в Саудівській Аравії

Волкер: вільні вибори на Донбасі можуть бути тільки після вирішення питань безпеки, а це залежить від РФ

Пристайко: ми фокусуємося на Донбасі, оскільки сподіваємося досягти успіху, що дозволить рухатися в подальшому і щодо Криму

Вибори на Донбасі не будуть на умовах бойовиків

Пристайко: до Конституції України не будуть вноситися зміни про "особливий статус" Донбасу, а для ОРДЛО пропонується розвиток шляхом децентралізації

Загроза Росії перекрити транзит через Україну як важіль тиску на Київ усе менше щось означає

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА