Інтерфакс-Україна
16:19 24.01.2019

Половина закарпатців не можуть оцінити наслідки створення ПЦУ, кожен третій очікує національної єдності

2 хв читати
Половина закарпатців не можуть оцінити наслідки створення ПЦУ, кожен третій очікує національної єдності

Майже половина жителів Закарпатської області не змогли оцінити наслідки створення автокефальної Православної церкви України, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного в області фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Згідно з оприлюдненими в четвер результатами соцопитування, 47% респондентів не змогли оцінити наслідки створення автокефальної Православної церкви України.

Водночас більше третини опитаних (36%) очікують від створення ПЦУ національної єдності, а 17% - бачать у цьому загрозу виникнення конфесійних конфліктів.

Опитування проводилося з 30 листопада до 10 грудня 2018 року. Під час дослідження було опитано 500 респондентів у шести містах і 15 селах Закарпатської області. Максимально випадкова похибка опитування (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 5,0% з імовірністю 0,954.

Як повідомлялося, 15 грудня 2018 року Об'єднавчий православний собор, в якому взяли участь церковні ієрархи, священики та миряни, що представляли три православні церкви: Українську православну церкву Київського патріархату, Українську автокефальну православну церкву та Українську православну церкву (Московського патріархату) затвердив статут Православної церкви України й обрав її предстоятелем митрополита Київський і всієї України Епіфанія.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України.

6 січня в Стамбулі Вселенський патріарх вручив митрополиту Київському і всієї України томос про автокефалію ПЦУ. "Автокефалію Православної церкви України проголошено. Томос - вручено!", - написав тоді митрополит Олександр Драбинко, який перейшов з УПЦ (МП) до ПЦУ і був присутнім на церемонії в Стамбулі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко назвав військову економіку головним пріоритетом уряду

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА