14:33 30.01.2019

Більшість українців у 2018 році не хотіли допускати до голосування на загальнонаціональних і місцевих виборах переселенців із Донбасу - опитування

3 хв читати
Більшість українців у 2018 році не хотіли допускати до голосування на загальнонаціональних і місцевих виборах переселенців із Донбасу - опитування

 Більшість українців переконані, що переселенці з Донбасу вважають себе громадянами України з такими самими правами та обов'язками, як у інших, але при цьому лише третина згодні допустити переселенців до участі в голосуванні на загальнонаціональних і місцевих виборах, свідчать дані опитування, проведеного інститутом соціології НАНУ "Українські суспільство".

У середу під час прес-конференції в Києві науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Катерина Іващенко презентувала результати проведеного дослідження "Внутрішньо переміщені особи: реалії та перспективи". За її словами, переважна більшість вимушених переселенців залишаються в Україні та розміщуються на підконтрольній Україні території Донбасу.

Згідно з опитуванням, внутрішні переселенці не сприймаються українцями як загроза. Так, зростання цін, безробіття, невиплата зарплат і зростання злочинності викликають більше побоювань у респондентів.

Відповідаючи на запитання про те, чи згодні з тезою про те, що "більшість переселенців вважають себе громадянами України з такими самим правами та обов'язками, як у інших", у 2018 році ствердну відповідь дали 71,3% респондентів (71,5% в 2017 рік).

Водночас на питання про те "чи згодні допустити внутрішніх переселенців Донбасу як громадян, які голосують на виборах президента України, Верховної Ради або місцевих органів влади", ствердно відповіли в 2018 році 31,1% опитаних. У 2017 році ця цифра становила 41,5%, а в 2015 році -27,%.

Також, згідно з опитуванням, минулого року 58,3% українців заявили, що згодні прийняти переселенця з Донбасу як сусіда, 34,1% - як близького друга і 34,0% - як колегу по роботі на рівних умовах.

Також опитування показало, що українці схильні вважати, що переселенцям із Донбасу не вистачає можливості повернутися додому в будь-який час (33,8%) і можливості знайти постійну легальну роботу (29,3%).

К.Іващенко наголосила, що багато в чому таке ставлення до переселенців зумовлено наявністю міфів і своєрідного "клейма" внутрішньо переміщені особи - "ВПО". Тому і в даних опитування відчуваються дискримінаційні моменти. "Давайте не будемо використовувати термін ВПО, давайте говорити "громадяни з Донецька", - закликала вона.

Присутня на прес-конференції виконавчий директор ТОВ "Цивільний холдинг "Група впливу" Тетяна Дурнєва висловила здивування тим, що українці в більшості своїй не стикаються безпосередньо з переселенцями, вважають, що переміщених осіб варто обмежити в праві голосувати. "Запитайте переселенців - чи хочуть вони називати себе переселенцями?.. люди відчувають себе дискримінованими", - сказала вона, додавши, що частково в цьому є вина і ЗМІ, які акцентують увагу на негативних новинах, що стосуються цієї категорії осіб.

У свою чергу заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука сказав, що озвучені під час презентації результатів опитування цифри йому складно коментувати, тому що вони його "відверто насторожують". За словами Г.Туки, досить тривалий час у ЗМІ формувався негативний образ переселенця, і це сприйняття варто змінювати, як таке, що спотворює реальну ситуацію.

Інститут соціології НАНУ "Українське суспільство" проводить з 2015 року щорічне опитування, що показує динаміку ставлення населення України до ВПО. Запитання про ставлення населення до переселенців ставили респондентам протягом 2015-2018 років у всіх регіонах України за винятком анексованого Росією Криму та непідконтрольних владі України територій Донецької та Луганської областей. Щороку опитується 1800 респондентів віком від 18 років.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський закликає Кабмін якомога швидше розробити програми найуразливішим верствам населення

Норвегія запевнила що санкції проти РФ збережуться до повного виконання нею Мінських домовленостей - МЗС України

Порошенко: незважаючи на жорстку конкуренцію у світі за медтовари, ми закупили 100 тис. захисних костюмів для українських медиків

Глава МЗС України відповів РФ: У сформованій практиці Мінського процесу немає жодного прямого "діалогу Києва та Донбасу"

Гройсман: МВФ ніколи не вимагав від України саме такої моделі ринку землі, яку прийняли в Раді

КСУ пропонують перенести до Харкова, відправляти його суддів у відпустку одночасно й заборонити подавати позови юрособам - автор законопроекту Третьякова

Україна продовжує працювати з ЄС, щоб привід пандемії Covid-19 не був використаний для зняття санкцій із Москви - постпред Точицький

Депутати Європарламенту закликали керівництво ЄС не знімати санкцій із Росії через коронавірус

Нардеп Лерос заявляє, що з Єрмаком у нього конфліктів не може і не має бути за визначенням

Порошенко в листі Туску закликав ЄС дати рішучу відсіч спробам РФ використати пандемію для зняття санкцій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА