Інтерфакс-Україна
07:13 05.02.2019

Порошенко щодо "мирного плану Зайдіка": План вже викладено в Мінських домовленостях

2 хв читати
Порошенко щодо "мирного плану Зайдіка": План вже викладено в Мінських домовленостях

Президент України Петро Порошенко зазначив, що в мінських домовленостях вже передбачений план врегулювання ситуації на Донбасі.

"Ми готові розглядати будь-які плани, якщо вони не шкодять суверенітету і національній цілісності, незалежності нашої держави. Хочу підкреслити, що план викладено в Мінських домовленостях ... Думаю, панові Зайдіку досить прочитати це і підтримати", - сказав президент в ефірі телеканалу ICTV у понеділок, коментуючи "мирний план для України" представника ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка, викладений в ЗМІ.

За словами глави держави, в Мінських домовленостях чітко записано виведення всіх іноземних військ з території України, виведення всього важкого озброєння і техніки, забезпечення відновлення українського суверенітету, влади на території окупованого Донбасу.

"Саме на Мінських домовленостях ґрунтуються санкції проти Росії і нині готується пакет санкцій у зв'язку з агресією в Керченській протоці", - зазначив П.Порошенко.

Він також нагадав, що була запропонована концепція миротворчої місії ООН на Донбасі.

"В 2018-2019 у нас уже є підтримка США, Великобританії, Франції. Проведено переговори про, принаймні, незастосування права вето з боку Китаю. Хто проти? Країна-агресор - Російська Федерація", - розповів П.Порошенко.

Президент підкреслив, що миротворча місія повинна мати мандат, який поширюється на всю окуповану територію.

"Підкреслю, що може бути безліч планів, але миротворці ООН не будуть ескорт сервісом спостерігачів ОБСЄ ... миротворці повинні мати мандат на всю окуповану територію", - резюмував П.Порошенко.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

Порошенко в Раді закликав змінити Держбюджет-2026 та відправити уряд у відставку

Раді пропонують ухвалити новий закон "Про політичні партії"

Чинне законодавство не дає відповіді на питання, де вибори можливі у разі припинення вогню чи завершення воєнного стану, - Айвазовська

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА