Інтерфакс-Україна
19:33 05.02.2019

Громадяни РФ - держави-агресора - не можуть бути спостерігачами на виборах в Україні

1 хв читати
Громадяни РФ - держави-агресора - не можуть бути спостерігачами на виборах в Україні

Верховній Раді пропонують закріпити норму, згідно з якою громадянин держави-агресора не може бути спостерігачем на виборах в Україні.

Згідно з текстом законопроекту №9524 "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні", оприлюдненим на сайті Верховної Ради у вівторок, на виборах президента України, народних депутатів і місцевих виборах офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, що визнана Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроект розроблено "з метою мінімізації ризиків і загроз втручання Російської Федерації у проведення виборів в Україні".

Автори законопроекту пропонують внести зміни до законів "Про вибори президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про місцеві вибори".

Законопроект зареєстровано у Верховній Раді 4 лютого, оприлюднено на сайті парламенту 5 лютого.

Серед ініціаторів документа - голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко, представник президента в парламенті Ірина Луценко, лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов, перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук та ін.

Як повідомлялося, в січні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким визнала Російську Федерацію державою-агресором.

Чергові президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня, парламентські мають відбутися восени.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА