11:49 07.02.2019

Рада закріпила у Конституції курс України на членство в ЄС і НАТО

2 хв читати
Рада закріпила у Конституції курс України на членство в ЄС і НАТО

Верховна Рада України затвердила в цілому ініційовані президентом зміни до Конституції України щодо курсу країни на членство в Європейському Союзі і НАТО.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за остаточне схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в Організації Північноатлантичного договору (№9037) проголосували 334 народних депутати на пленарному засіданні в четвер.

Згідно з процедурою, остаточне ухвалення законопроекту з конституційними змінами вимагає не менше 300 голосів парламентаріїв.

Виступаючи перед парламентаріями перед голосуванням, глава Української держави Петро Порошенко висловив переконаність, що Україна буде членом НАТО і ЄС.

"Нашими спільними зусиллями Україна забезпечить членство в НАТО, членство в ЄС. Ми йдемо своїм шляхом і цей шлях, шлях до членства України в Євросоюзі і НАТО", - сказав П.Порошенко перед голосуванням.

Він зазначив, що останні п'ять років Україна реформує сектор безпеки і робить усе, щоб відповідати стандартам НАТО.

П.Порошенко висловив переконання, що під час прямої трансляції за цим засіданням Верховної Ради уважно стежать у Росії. "У Кремлі дуже уважно стежать за подіями у Верховній Раді. Не дочекаєтесь! Не буде сьогодні у вас радості, і Верховна Рада сьогодні продемонструє ту єдність, яка демонструється останні чотири роки", - наголосив він.

Відповідно до конституційних змін, до повноважень Верховної Ради буде зараховано "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України буде гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО. А Кабінет Міністрів, у свою чергу, має забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

У преамбулі до Конституції України буде закріплено, що Верховна Рада підтверджує "європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України".

Крім того, із перехідних положень Основного закону буде вилучено норму про те, що "використання військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

Закон про внесення змін до Конституції набуде чинності наступного дня після публікації.

Як повідомлялося, 3 вересня 2018 року президент України вніс до Верховної Ради законопроект із конституційними змінами щодо курсу країни на членство в ЄС і НАТО.

22 листопада Верховна Рада схвалила в першому читанні президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО. Таке рішення підтримали 311 народних депутатів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА