12:53 08.02.2019

МЗС України сприятиме місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ на виборах президента - заступник міністра

2 хв читати
МЗС України сприятиме місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ на виборах президента - заступник міністра

Міністерство закордонних справ України має намір сприяти місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ зі спостереження за виборами в Україні, а також зацікавлене в максимальній кількості спостерігачів, повідомив заступник глави МЗС Сергій Кислиця.

"Підтвердив настрій МЗС України і надалі надавати сприяння місії спостереження БДІПЛ на виборах президента 2019 року... МЗС України зацікавлене в тому, щоб БДІПЛ направило до України максимальну кількість спостерігачів. МЗС також не має наміру говорити про які-небудь кількісні обмеження, як це мало місце в інших країнах ОБСЄ, зокрема РФ", - написав він на своїй сторінці у Facebook за підсумками розмови з директором БДІПЛ ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір.

Водночас С.Кислиця висловив упевненість, що БДІПЛ візьме до уваги ухвалений парламентом України закон, згідно з яким громадянам країни-агресора забороняється участь у спостереженні на виборах.

Дипломат наголосив, що рішення України про неучасть спостерігачів від країни-агресора не може становити прецедент для інших країн-учасниць ОБСЄ, які не є жертвами агресії та окупації.

"Україна завжди підтримувала унікальну місію БДІПЛ, його автономію та методології спостереження. Збереження авторитету бюро в очах українських виборців і політичних сил - це одна з важливих умов успішного виконання БДІПЛ його мандата", - резюмував заступник міністра.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон, яким заборонила громадянам Російської Федерації та особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні.

Згідно з документом, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яка визнана Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом. Крім того, спостерігачем не зможе бути особа, запропонована державою-агресором або державою-окупантом.

Раніше БДІПЛ ОБСЄ передало до МЗС України електронний список довгострокових спостерігачів на президентських виборах, до якого включено двох кандидатів від Росії - жінок, 1990 та 1985 р. н.

Після ухвалення закону директор БДІПЛ ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір висловила жаль щодо ухвалення Верховною Радою закону, який забороняє громадянам РФ бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні, зокрема у складі місії БДІПЛ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба: Вето РФ на продовження мандата групи експертів ООН, яка стежила за дотриманням санкцій проти КНДР, - це фактично визнання провини

Голова Національних зборів Франції: Прийде день, коли Україна не буде фронтом, а буде східними воротами Європи

Польща є прикладом для України в реформі місцевого самоврядування - Верещук

Байден із невеликою перевагою випереджає Трампа за результатами опитування

Зеленський заявив про наявність суттєвого обсягу коштів на поточний рік для всіх регіонів країни в межах програми "Зроблено в Україні"

Трамп заявив, що йому на руку участь племінника Кеннеді в передвиборчих перегонах

Кулеба: Візит глави МЗС України до Індії - перший за останні сім років, мета - зміцнення українсько-індійських відносин

"УДАР Віталія Кличка" у Київраді вимагає від центральної влади повернути прибережну смугу озера Міністерка громаді Києва

Опозиція вимагає забезпечити повноцінну роботу парламенту - заява "Євросолідарності".

Кулеба повідомив, що отримує "роздратовані коментарі" з Берліна після відповідей про постачання Україні Taurus

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА