Інтерфакс-Україна
17:05 11.02.2019

БДІПЛ направить запит усім країнам-членам, зокрема РФ, про надання короткотермінових спостерігачів на виборах в Україні

2 хв читати
БДІПЛ направить запит усім країнам-членам, зокрема РФ, про надання короткотермінових спостерігачів на виборах в Україні

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) направить запит усім державам-членам, зокрема Росії, надати короткострокових спостерігачів для місії спостереження за виборами в Україні у 2019 році, повідомив спікер БДІПЛ Томас Раймер.

"БДІПЛ дотримується тієї самої усталеної практики та методології для президентських виборів в Україні, що і для решти місій зі спостереження за виборами. У зв'язку з цим ми направимо запрошення всім 56 державам-учасницям ОБСЄ для того, щоб надали короткострокових спостерігачів для місії", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Як повідомлялося, 6 лютого 2019 року глава місії спостерігачів за виборами в Україні БДІПЛ ОБСЄ Пітер Тейлер повідомив, що 11 лютого прибуде команда спостерігачів, які працюватимуть на довгостроковій основі, за кілька днів до виборів - на короткостроковій.

"Згідно з оціночною місією, ми отримали запит на 92 спостерігачів для роботи на довгостроковій місії... Місія з оцінки потреб рекомендувала 750 спостерігачів на короткостроковій основі", - поінформував він.

7 лютого Верховна Рада ухвалила закон, яким заборонила громадянам Російської Федерації та особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні.

Згідно з документом, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яку Верховна Рада визнала державою-агресором або державою-окупантом. Крім того, спостерігачем не зможе бути особа, запропонована державою-агресором або державою-окупантом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА