09:19 12.02.2019

Порошенко заявив, що наступного тижня підпише зміни до Конституції про стратегічний курс до ЄС і НАТО

2 хв читати
Порошенко заявив, що наступного тижня підпише зміни до Конституції про стратегічний курс до ЄС і НАТО

Президент України Петро Порошенко обіцяє наступного тижня підписати закон про зміни до Конституції України про стратегічний курс до Євросоюзу та НАТО.

"Наступного тижня я зміни до Конституції підпишу. Сподіваюся, це буде в парламенті, публічно", - сказав П.Порошенко у вівторок у Києві, виступаючи на щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital.

Верховна Рада 7 лютого затвердила в цілому поданий президентом законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій того самого дня підписав цей закон.

Згідно з конституційними змінами, до повноважень Верховної Ради буде віднесено "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО. А Кабінет Міністрів, у свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

У преамбулі Конституції України буде закріплено, що Верховна Рада підтверджує "європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

Крім того, з перехідних положень Основного закону буде вилучено норму про те, що "використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

Закон про внесення змін до Конституції набуде чинності наступного дня після опублікування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У ЦВК відкидають звинувачення в затягуванні процесу підбиття підсумків виборів і зазначають, що навіть випереджають графік

Радник Зеленського Абромавічус очікує конструктиву з Кабміном, не розраховує на співпрацю президента з ВР

Зеленський повідомив, що його команда підготувала законопроект щодо відновлення відповідальності за незаконне збагачення

Радник Зеленського Абромавічус позитивно оцінив потенційні призначення глав податкової та митниці

Кривонос не погодиться очолити Генштаб ЗСУ або Міноборони у разі такої пропозиції від Зеленського

Кривонос не погодиться очолити Генштаб ЗСУ або Міноборони у разі такої пропозиції від Зеленського

Кривонос допускає скликання засідання РНБО України у зв'язку з рішенням РФ про паспорти за результатами Радбезу ООН

Герасимов сумнівається, що у Раді назбирають достатню кількість підписів за відставку Парубія

Бойко заявив про намір оскаржити в КС закон про українську мову

Зеленський: ЦВК зволікає із оголошенням підсумків виборів, щоб Рада відтермінувала дату інавгурації і я не міг розпустити Раду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА