13:52 12.02.2019

КВУ закликає Зеленського оплатити "Слугу народу 3" із виборчого фонду

2 хв читати
КВУ закликає Зеленського оплатити "Слугу народу 3" із виборчого фонду

Показ відеофільму "Слуга народу 3" під час виборчого процесу має розглядатися як передвиборна агітація на користь кандидата в президенти України Володимира Зеленського і має бути оплачений із виборчого фонду кандидата, вважають у Комітеті виборців України (КВУ).

На сторінці КВУ в соцмережі Facebook зазначається, що таке трактування відповідає ч. 1 ст. 58 закону "Про вибори президента України", яка встановлює, що передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати "за" або не голосувати за певного кандидата на посаду президента. При цьому однією з форм такої агітації є оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних засобах масової інформації відеофільмів.

"КВУ вважає, що показ відеофільму "Слуга народу 3" є діяльністю, що спонукає виборців голосувати за В.Зеленського, який є виконавцем головної ролі у фільмі, а також кандидатом у президенти України. Крім того, фільм "Слуга народу 3" має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа В.Зеленського, а його назва ідентична до назви політичної партії, висуванцем від якої є В.Зеленський на виборах президента. Також КВУ закликає В.Зеленського оплатити показ відеофільму "Слуга народу 3" на телеканалах, які його транслюватимуть, з виборчого фонду кандидата в президенти", - йдеться в повідомленні.

В іншому разі це буде порушенням закону "Про вибори президента України", який забороняє фінансування матеріалів передвиборної агітації поза виборчим фондом кандидата, наголошують у КВУ.

Керівник КВУ Олексій Кошель зазначив, що схожа ситуація мала місце в 2018 році в Литві, де один із місцевих політиків частково оплатив зйомки серіалу, який позитивно висвітлював його діяльність. "Головний герой серіалу був візуально схожий на політика, а також у серіалі позитивно згадувалося про його партію. Головна виборча комісія Литви визнала окремі епізоди фільму політичною рекламою з відповідними юридичними наслідками", - розповів він.

Прем'єру нового сезону серіалу "Слуга народу 3" заплановано на березень 2019 року.

Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня.

Еще по теме

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА