16:16 12.02.2019

Вілкул пропонує ВР скасувати "блокаду Донбасу"

2 хв читати
Вілкул пропонує ВР скасувати "блокаду Донбасу"

Заступник голови парламентської фракції "Опозиційний блок", кандидат у президенти України Олександр Вілкул пропонує Верховній Раді скасувати економічну, енергетичну і транспортну "блокаду" тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

"Я вніс до Верховної Ради проект постанови і законопроект про припинення, про зняття економічної, транспортної, енергетичної та соціальної блокади Донбасу", - повідомив О.Вілкул під час експертної дискусії в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

На думку політика, першими кроками відновлення зв'язків із непідконтрольною частиною Донбасу може стати виплата пенсій і соціальної допомоги жителям цих територій та відновлення залізничного сполучення. "Потяг має ходити не до Костянтинівки, а до Донецька. Так, із контрольними пунктами, з усім, як годиться, але це вже буде транспортне сполучення", - зазначив народний депутат.

Він наголосив, що залізничні комунікації на Донбасі збереглися, незважаючи на бойові дії.

Крім того, парламентар виступає за відновлення економічних зв'язків із непідконтрольними територіями, пересування вантажів, а також за припинення "енергетичної блокади". "Це (скасування "блокади" - ІФ) може бути першим суттєвим кроком до миру і реінтеграції. Це той шлях, який усі ми маємо пройти", - сказав О.Вілкул.

Відповідаючи на запитання про те, чи будуть, на його думку, самопроголошені "лідери" окремих районів Донецької та Луганської областей сприяти відновленню зв'язків з непідконтрольною Києву частиною Донбасу, депутат сказав: "Мільйони українців, які перебувають на території Донецької та Луганської областей, навіть на непідконтрольних нам територіях, не мають бути без вини винуватими. І я думаю, що якщо вони цьому перешкоджатимуть, їх самі люди знесуть. Там люди миру хочуть насамперед".

Згідно з інформацією на сайті українського парламенту, у вівторок О.Вілкул і кілька його колег із фракції зареєстрували проект постанови №10040 про звернення Верховної Ради до президента України щодо "зняття блокади Донбасу" - припинення економічної, енергетичної і транспортної блокади території України, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження. Тексту документа на сайті парламенту наразі немає.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА