17:00 12.02.2019

Верховний Суд підтвердив правомірність відмови ЦВК у реєстрації Симоненка кандидатом у президенти

2 хв читати
Верховний Суд підтвердив правомірність відмови ЦВК у реєстрації Симоненка кандидатом у президенти

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав правильним висновок суду першої інстанції про правомірність відмови Центральною виборчою комісією лідеру Компартії України Петру Симоненку в реєстрації кандидатом на посаду президента України на чергових виборах 31 березня, висунутому від КПУ.

Як повідомляється у вівторок на сайті Верховного Суду, в результаті розгляду в апеляційному порядку справи за позовом П.Симоненка та Компартії України до ЦВК Верховний Суд ухвалив рішення, що в разі, якщо кандидата на посаду президента України висунуто партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (так званий закон про декомунізацію), це обумовлює відмову йому в реєстрації відповідно до закону "Про вибори президента України" (постанова Верховного Суду від 9 лютого 2019 у справі №855/20/19).

У повідомленні нагадується, що позивачі П.Симоненко і КПУ просили визнати протиправною і скасувати постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидата на посаду президента України, висунутого КПУ, і зобов'язати повторно розглянути документи і зареєструвати позивача кандидатом на цю посаду.

Суд першої інстанції в задоволенні позовних вимог відмовив, а Верховний Суд підтвердив це рішення, керуючись тим, що політичні партії, щодо яких центральним органом виконавчої влади ухвалено рішення про невідповідність їхньої діяльності, найменування та/або символіки вимогам закону про декомунізацію, не можуть бути суб'єктом виборчого процесу.

"Міністерство юстиції України направило до Центральної виборчої комісії наказ від 23 липня 2015 №1312/5, яким визнано, що статут, найменування та символіка КПУ не відповідають положенням закону. Цей наказ діє, отже, у ЦВК не було правових підстав не враховувати його", - зазначили у Верховному Суді.

Раніше 6 лютого 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову лідера Компартії П.Симоненка і самої КПУ до Центральної виборчої комісії через відмову в реєстрації його кандидатом на виборах президента України 31 березня.

Як повідомлялося, 2 лютого ЦВК відмовила політику в реєстрації кандидатом на виборах 31 березня, оскільки П.Симоненка було висунуто від партії, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Комуністична партія України вважає це рішення політично мотивованим і антиконституційним.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА