Інтерфакс-Україна
07:24 14.02.2019

Росіяни не можуть спостерігати за українськими виборами доти, поки РФ не віддасть нам Крим і Донбас, звільнить заручників і військовополонених

2 хв читати

Відмова від російських спостерігачів у складі наглядової місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ на президентських виборах є захистом національних інтересів України, заявляє перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

"Це наше суверенне право - захищати Україну від представників країни - агресора, від тих, хто підтримує війну на Донбасі і крадіжку Криму, хто бреше, що "нас там немає". Росіяни не можуть спостерігати за українськими виборами доти, поки РФ не віддасть нам Крим і Донбас, не звільнить наших заручників і військовополонених, не забере свою зброю і техніку і не піде", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook в середу ввечері.

За її словами ніяких російських спостерігачів на президентських і парламентських виборах в будь-яких міжнародних місіях в Україні не буде.

"Коли ЄС, США чи Великобританія відмовляють кому-небудь у візі, візові центри не дають ніяких пояснень. Кожна країна керується виключно своїми національними інтересами, вирішуючи, кого пускати, а кого ні на свою територію", - підкреслила перший віце-спікер.

Окрім того І.Геращенко висловила занепокоєння наявністю в офіційному звіті БДІПЛ ОБСЄ з моніторингу президентських і думських виборів в РФ відсутності інформації про фальсифікації виборів у Криму.

"І колись ОБСЄ буде соромно за ці подвійні стандарти. А Україна сьогодні допомагає ООН, РЄ, ОБСЄ та іншим міжнародним організаціям не боятися і не забувати про свої принципи і статути", - написала політик.

Також вона зазначила, що для інших міжнародних спостерігачів Україна відкрита.

"Росіяни, до речі, залишаються в СММ ОБСЄ. Але я особисто і всі наші дипломати доклали всіх зусиль, щоб їх відсоток там значно зменшився", - додала Геращенко.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада прийняла закон, яким заборонила громадянам Російської Федерації і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні.

Згідно з документом, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яка визнана Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом. Окрім того, спостерігачем не зможе бути особа, запропонована державою-агресором або державою-окупантом.

Президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА