12:21 14.02.2019

Відмова України реєструвати спостерігачів з РФ не суперечить її міжнародним зобов'язанням - І.Геращенко

2 хв читати
Відмова України реєструвати спостерігачів з РФ не суперечить її міжнародним зобов'язанням - І.Геращенко

Відмова в реєстрації російських спостерігачів на виборах президента України в березні 2019 роки не суперечить міжнародним зобов'язанням України у сфері вільних і демократичних виборів, і не є безпрецедентною, зазначає перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Росіяни є представниками визнаної на законодавчому рівні держави-агресора і окупанта, ця позиція України цілком відповідає положенням п.8 Копенгагенського документа ОБСЄ про необхідність дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами...Є чимало прецедентів неучасті в спостереженні за виборами громадян іншої сторони конфлікту (Вірменія/Азербайджан, РФ/Грузія, Кіпр/ Туреччина, Македонія/Греція). і нічого, вибори там проходять, і світ їх визнає", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Перший віце-спікер Верховної Ради зазначила, що українська сторона ніколи не приймала рішень про обмеження кількості спостерігачів на своїх виборах від будь-яких міжнародних організацій, зокрема Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

"Україна ... ніколи не обмежувала БДІПЛ та інші міжнародні інституції в кількості спостерігачів. Очікується, що на президентських виборах в Україні буде майже 900 спостерігачів БДІПЛ (що на третину більше, ніж на президентських виборах у РФ 2018 роки), до яких приєднаються спостерігачі від ПА ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту, ПА НАТО", - написала І.Геращенко.

Вона також нагадала, що встановлені РФ у 2007 і 2008 роках обмеження на кількість спостерігачів БДІПЛ призвели до того, що Бюро було позбавлене можливості взагалі спостерігати за виборами в РФ, при цьому їхні результати все одно були визнані. Також, за словами першого віце-спікера Ради, з 2011 року БДІПЛ направляло спостерігачів за виборами в РФ в дуже незначній кількості, зокрема, на президентських виборах 2018 року в РФ було акредитовано лише 80 спостерігачів на довгостроковій основі і 420 - на короткостроковій. "З огляду на географічний масштаб РФ - це смішні цифри", - наголосила Геращенко.

Вона зазначила, що рішення про відмову в реєстрації спостерігачів з РФ відповідає принципу дотримання суверенітету країни, закріпленому в Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами і Кодексі проведення міжнародного спостереження за виборами 2005 року. Їх підтримали понад 20 міжнародних організацій та інститутів, зокрема БДІПЛ, ОБСЄ, ООН, Парламентська асамблея і Венеціанська комісія Ради Європи, Європейська комісія.

"Також ніяких росіян апріорі не буде в миротворчій місії, якщо Україна доможеться таки введення миротворчої місії ООН на Донбас", - додала Геращенко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд над українцем Грибом триває в Ростові-на-Дону, незважаючи на погане самопочуття підсудного

Єврокомісія схвалила синхронізацію української енергосистеми з європейською - Порошенко

Луценко заявою про нібито список "недоторканних" США хоче потрапити до ВР наступного скликання, зайнявши антиамериканську електоральну нішу, вважає Сакварелідзе

Робгрупа зможе за місяць-півтора підготувати єдиний законопроект про незаконне збагачення - нардеп Карпунцов

Столтенберг заявив про неприйнятність погроз Росії націлити ракети на країни НАТО

Порошенко має або отримати підтвердження заяви Луценка про список від Йованович, або відправити генпрокурора у відставку - Сироїд

У посольстві США в Україні спростували слова Луценка про передання йому послом Йованович списку осіб, від переслідування яких слід утриматися

Луценко стверджує, що посол США в Україні давала йому список людей, від переслідування яких слід утриматися

РНБО продовжила й посилила санкції стосовно "Яндексу"

ЦВК зареєструвала 660 спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ і відмовила 24 із них - громадянам РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА