12:21 14.02.2019

Відмова України реєструвати спостерігачів з РФ не суперечить її міжнародним зобов'язанням - І.Геращенко

2 хв читати
Відмова України реєструвати спостерігачів з РФ не суперечить її міжнародним зобов'язанням - І.Геращенко

Відмова в реєстрації російських спостерігачів на виборах президента України в березні 2019 роки не суперечить міжнародним зобов'язанням України у сфері вільних і демократичних виборів, і не є безпрецедентною, зазначає перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Росіяни є представниками визнаної на законодавчому рівні держави-агресора і окупанта, ця позиція України цілком відповідає положенням п.8 Копенгагенського документа ОБСЄ про необхідність дотримання національних законів у питанні міжнародного спостереження за виборами...Є чимало прецедентів неучасті в спостереженні за виборами громадян іншої сторони конфлікту (Вірменія/Азербайджан, РФ/Грузія, Кіпр/ Туреччина, Македонія/Греція). і нічого, вибори там проходять, і світ їх визнає", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Перший віце-спікер Верховної Ради зазначила, що українська сторона ніколи не приймала рішень про обмеження кількості спостерігачів на своїх виборах від будь-яких міжнародних організацій, зокрема Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

"Україна ... ніколи не обмежувала БДІПЛ та інші міжнародні інституції в кількості спостерігачів. Очікується, що на президентських виборах в Україні буде майже 900 спостерігачів БДІПЛ (що на третину більше, ніж на президентських виборах у РФ 2018 роки), до яких приєднаються спостерігачі від ПА ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту, ПА НАТО", - написала І.Геращенко.

Вона також нагадала, що встановлені РФ у 2007 і 2008 роках обмеження на кількість спостерігачів БДІПЛ призвели до того, що Бюро було позбавлене можливості взагалі спостерігати за виборами в РФ, при цьому їхні результати все одно були визнані. Також, за словами першого віце-спікера Ради, з 2011 року БДІПЛ направляло спостерігачів за виборами в РФ в дуже незначній кількості, зокрема, на президентських виборах 2018 року в РФ було акредитовано лише 80 спостерігачів на довгостроковій основі і 420 - на короткостроковій. "З огляду на географічний масштаб РФ - це смішні цифри", - наголосила Геращенко.

Вона зазначила, що рішення про відмову в реєстрації спостерігачів з РФ відповідає принципу дотримання суверенітету країни, закріпленому в Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами і Кодексі проведення міжнародного спостереження за виборами 2005 року. Їх підтримали понад 20 міжнародних організацій та інститутів, зокрема БДІПЛ, ОБСЄ, ООН, Парламентська асамблея і Венеціанська комісія Ради Європи, Європейська комісія.

"Також ніяких росіян апріорі не буде в миротворчій місії, якщо Україна доможеться таки введення миротворчої місії ООН на Донбас", - додала Геращенко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українська делегація закликає депутатів ЄП зберегти санкції проти Росії

Зеленський: Путін запропонував обмін всіх на всіх, я - з радістю, тільки спочатку потрібно уточнити списки

Зеленський: Західні партнери були проти мого дзвінка Путіну, але це питання України та її громадян, і я не розумію, який тут зв'язок із санкціями

Зеленський: Після наступної зустрічі радників лідерів країн "нормандського формату" намагатимуться зустрітися вже самі чотири лідери

Зеленський вніс до ВР новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення

Мей назвала "цинічною вигадкою" слова Путіна про застарілу ліберальну ідею

Держвиконавець заарештував кошти "Євросолідарності" сумою понад 4 тис. грн через борг перед Портновим

Парубій рекомендує Зеленському переписати звернення, оскільки Регламент ВР не дозволяє скликати позачергове засідання

Зеленський пообіцяв звільнити голову Укртрансбезпеки Ноняка після призначення нового Кабміну

Відкритість Зеленського імпонує американцям, у США з нетерпінням очікують його візиту та виходу відносин з Україною на новий рівень - помічник президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА