Інтерфакс-Україна
13:33 14.02.2019

ЦВК незабаром має дати чітку оцінку законності оплати волонтерів-агітаторів, щоб уникнути зриву виборів президента - Березенко

3 хв читати
ЦВК незабаром має дати чітку оцінку законності оплати волонтерів-агітаторів, щоб уникнути зриву виборів президента - Березенко

 Для уникнення зриву президентських виборів Центральна виборча комісія має в найкоротші терміни роз'яснити моменти, що стосуються роботи волонтерів-агітаторів, зокрема в контексті грошової компенсації за їхні вимушені витрати, заявляє заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Березенко.

"У найкоротші терміни вкрай необхідне офіційне роз'яснення ЦВК з цього приводу. Вона має дати чіткі визначення, що таке агітація, яку агітацію закон дозволяє, як можна компенсувати витрати, витрачені волонтером-агітатором на агітаційну діяльність, і як це кореспондуватиметься з законами України. Тільки після такого роз'яснення розпочнеться широкомасштабна агітаційна кампанія", - сказав С.Березенко в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що волонтер-агітатор, виконуючи свої функції (доставка агітматеріалів виборцям в українських селах), щодня зазнає певних витрат - на проїзд до населеного пункту, обід тощо. За словами нардепа, всі розуміють, що жоден волонтер-агітатор, хоч би як добре він ставився до кандидата в президенти, не оплачуватиме ці витрати з власної кишені. Однак, згідно з українським законодавством, оплату роботи волонтерів-агітаторів можна кваліфікувати як підкуп виборця.

С.Березенко вважає, що ЦВК має дати своє роз'яснення в найближчий тиждень.

"Якщо роз'яснення не буде, то роботу значної частини цих агітаторів правоохоронні органи кваліфікуватимуть як порушення 64-ї статті закону "Про вибори президента", а це означає, що ці люди перебуватимуть під ризиком кримінальної відповідальності. Це абсолютно нелогічно, й вони на це не заслуговують", - зазначив народний депутат.

Крім того, С.Березенко нагадав, що в державному бюджеті на проведення виборчої кампанії президента виділено близько 2,3 млрд грн, 80% цієї суми піде на оплату праці членів окружних і дільничних виборчих комісій (голови, секретаря та ще одну людину, яку визначить сама комісія).

За його словами, закон України "Про вибори президента" дозволяє кожному з 44 кандидатів без будь-якого жеребкування мати свого представника в дільничній або окружній виборчих комісіях. Він уточнив, що в Україні 30 тисяч виборчих дільниць, це означає, що близько 1,3 млн громадян можуть бути залучені до виборчого процесу.

"Уявіть собі ситуацію, в якій ці люди, зареєструвавшись членами дільничних виборчих комісій, вирішують за тиждень або за три дні до виборів не приходити на засідання комісії, оскільки не мають жодної мотивації або просто передумали. В результаті в комісіях не буде кворуму, а отже, відповідно до закону, ці ділянки не можуть відкритися", - припустив С.Березенко.

Він також уточнив, що зареєстрований член виборчої комісії, який вирішив через якусь причину не брати участі в її роботі, ніякої відповідальності за це не несе.

"У мене виникає запитання - чий це сценарій? Ніхто про це не говорить. І ніхто юридичну дискусію з цього приводу не відкриває. Всі шукають дешевих політичних балів у каламутній воді. Це дуже серйозна загроза", - сказав С.Березенко.

Він побоюється, що відсутність правової позиції може призвести до зриву виборів.

"Це дуже серйозна загроза: необхідне чітке роз'яснення ЦВК", - наголосив С.Березенко.


Повний текст інтерв'ю буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА