20:39 16.02.2019

Україна готова розглянути ініціативи, щодо безпеки в Європі - Порошенко

2 хв читати
Україна готова розглянути ініціативи, щодо безпеки в Європі - Порошенко

Україна готова розглянути будь-які ініціативи, що стосуються безпеки в Європі, заявив президент України Петро Порошенко, виступаючи в суботу на Мюнхенській конференції з безпеки.

Так він відповів на припущення кандидата на пост президента Єврокомісії від ЄНП, німецького євродепутата Манфреда Вебера про те, що Євросоюз може побудувати систему протиракетної оборони за участю України. "Договору про РСМД прийшов кінець, і ми зіткнулися з новими викликами. Якщо ми запропонуємо Німеччині, Франції, Польщі, Литві, Україні спільно побудувати протиракетну систему для ЄС. Для нашого захисту", - висловив М.Вебер свою ініціативу.

На думку німецького політика, це допоможе відновити єдність в Європі.

"Це те, що дійсно зможе переконати людей в Польщі, в Україні, що вони можуть довіряти німцям, французам, що ми можемо щось зробити (щодо захисту від зовнішніх загроз - ІФ)", - розповів про ініціативу європарламентар.

У свою чергу П.Порошенко сказав: "Угоду між Францією і Німеччиною позитивно оцінюю, також як і дискусії щодо подібних ініціатив. Але ми маємо усвідомлювати, що європейці повинні захищати себе самі. В рамках НАТО, якщо це буде ефективно, або в рамках інших структур. Україна щаслива бути частиною будь-яких ініціатив, стосовно безпеки".

Президент зазначив, що Україна не може ігнорувати виклики безпеки. "Єдина структура, яка зараз демонструє ефективність - це НАТО. Тому я вніс пропозицію в парламент, ми зробили конституційні зміни щодо майбутнього членства України в НАТО і ЄС. Конституційною більшістю законопроект був схвалений. Тому в діалозі про те, яка нація є великими єврооптимістами - Україна однозначно буде серед перших", - пояснив він.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА