Інтерфакс-Україна
13:40 18.02.2019

Майже 23 тис. виборців подали заявку про зміну місця голосування на виборах

2 хв читати
Майже 23 тис. виборців подали заявку про зміну місця голосування на виборах

 Близько 23 тисяч виборців вже подали заявку про зміну місця голосування на президентських виборах, у більшості з них виборча адреса розташована на тимчасово окупованих територіях, повідомила виконавчий директор громадського холдингу "Група впливу" Тетяна Дурнєва.

"Станом на 17 лютого за даними Державного реєстру виборців, 22763 виборців вже змінили місце голосування, 68% з тих, хто подав заявку про зміну місця голосування, - громадяни України, виборча адреса яких розташована на території Автономної Республіки Крим, Донецької і Луганської областей", - розповіла Т.Дурнєва на прес-конференції в понеділок у Києві.

За її словами, виборці, які планують голосувати не за місцем реєстрації, мають до 25 березня звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців та подати заяву про зміну місця голосування. Т.Дурнєва нагадала, що на загальнодержавних виборах для внутрішньо переміщених осіб діє спрощена процедура - виборці, виборча адреса яких розташована на тимчасово окупованих територіях, не повинні надавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування - лише паспорт з відповідною реєстрацією.

За словами Валерії Вершиніної (програма "Радник з питань ВПО", Stabilization Support Services), участь внутрішньо переміщених осіб у виборах президента України важлива для дотримання прав таких осіб. Вона висловила жаль, що жоден із кандидатів у президенти досі не сформулював своєї політики стосовно внутрішньо переміщених осіб.

Водночас, за словами Т.Дурнєвої, залишається актуальним питання про неможливість голосування внутрішньо переміщених осіб на місцевих виборах і мажоритарних округах на виборах до Верховної Ради.

"Ми очікуємо, що найближчим часом парламент підтримає законопроект №6240 про виборчі права внутрішньо переміщених осіб", - сказала Т.Дурнєва, нагадавши, що цей законопроект зареєстровано у парламенті ще в березні 2017 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко закликав до створення коаліції національної єдності та відновлення демократичних реформ

Депутат Дмитро Костюк заявив про вихід з фракції "Слуга народу"

Київрада вимагає від киян-мажоритарників з ВР пояснити голосування за знищення незалежності НАБУ і САП

Коломойський оскаржить рішення суду за позовом ПриватБанку

Грем порадив РФ зв'язатися з контр партнерами, щоб з'ясувати, чи поділяють вони російську "зверхню позицію" що до санкцій

Шмигаль: Мобілізація на 90% - це свідоме рішення українців

Проєкт постанови про відновлення онлайн-трансляцій засідань Ради зареєстровано у парламенті - Юрчишин

Кличко про 8 млрд: влада мститься Києву

"Слуга народу" підтримує президентський законопроєкт щодо повноважень НАБУ/САП - речниця фракції

"Голос" підтримує законопроєкт президента щодо повноважень НАБУ/САП - заступниця голови фракції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА