17:05 19.02.2019

Ефективність ООН у врегулюванні ситуації на Донбасі може бути лише за наявності політичної волі Москви - думка

2 хв читати
Ефективність ООН у врегулюванні ситуації на Донбасі може бути лише за наявності політичної волі Москви - думка

ООН може бути ефективною у врегулюванні ситуації на Донбасі лише за наявності політичної волі Москви до такого кроку, вважає посол, колишній заступник генсекретаря ООН із політичних питань Джеффрі Фелтман (Jeffrey Feltman).

"ООН буде ефективною в допомозі Україні в проблемах миру та безпеки лише тоді, коли діючі члени, я маю на увазі Москву, матимуть політичну волю представити ООН пропозиції (щодо врегулювання конфлікту - ІФ), які вироблені ними самими", - сказав він на конференції "Участь ООН і ОБСЄ у вирішенні збройних конфліктів: можливі сценарії для України" у вівторок у Києві.

Виходячи зі своєї практики, дипломат зазначив, що Радбез ООН може бути успішною у врегулюванні конфліктів лише тоді, коли її члени не мають власної зацікавленості в них.

"Незважаючи на всі відмінності внутрішніх конфліктів або, як у випадку з Україною, які прийшли ззовні, більшість із них мають спільну рису - вони поділяють Радбез, закриваючи тим самим можливості дипломатичного інструментарію", - пояснив він.

Дж.Фелтман додав, що ООН не може вирішити фундаментальні відмінності в поглядах України та Росії.

"Я був в ООН, коли Росія запропонувала своє бачення миротворчої місії для України. Але російська пропозиція щодо миротворців ніколи не отримає затвердження Радою (безпеки ООН - ІФ) з однієї простої причини: вона ніколи не буде погоджена приймаючою країною - Україною. Україна, в свою чергу, просить місію про технічну оцінку опцій миротворчої місії, що ставить оонівських бюрократів у неймовірне положення - медіації українського та російського уявлення місії. Жодна технічна команда ООН не може залагодити такого про роду фундаментальні розбіжності", - розповів колишній заступник генсека ООН.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА