Інтерфакс-Україна
15:36 20.02.2019

ЦВК має якомога швидше прояснити питання законності оплати агітаторів - експерти

2 хв читати

Центральній виборчій комісії України слід найближчим часом надати роз'яснення законності роботи агітаторів у контексті можливого їх підкупу, наголошують експерти.

На прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу консультант із виборчого права Андрій Романчук розповів, що до дня голосування порушення виборчого законодавства переважно мають адміністративний характер, а "всі протоколи, як правило, не доводяться до логічного завершення" через некоректність їх оформлення.

Він також висловив думку про те, що Національній поліції України слід провести освітню програму для своїх співробітників щодо розуміння виборчого права та виборчих порушень.

За словами експерта, функції охорони порядку безпосередньо в день виборів на дільницях і охорони виборчої документації поліцейські виконують на гідному рівні.

А.Романчук зазначив, що є складною й фіксація кримінальних правопорушень, зокрема, таких, як підкуп виборця.

Керівник політичних програм ГО "Український Центр суспільного розвитку" Ігор Рейтерович зазначив, що проблема полягає в тому, що ЦВК досі не надала пояснень щодо роботи волонтерів-агітаторів, зокрема, в контексті грошової компенсації за їхні вимушені витрати.

За його словами, від МВС надходять пояснення, які зводяться до того, що "гречка не є підкупом".

"Це одразу відкриває можливості для маніпуляцій...Це дуже небезпечні колізії...Я дуже сподіваюся, що врешті-решт Верховна Рада ухвалить зміни (законопроект щодо посилення відповідальності за виборчі порушення - ІФ), про які всі давно говорять, а Центральна виборча комісія чітко надасть роз'яснення. Тому що роз'яснень громадських активістів, експертів і радників для цього недостатньо", - наголосив І.Рейтерович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко обговорив з міністром оборони Естонії збільшення підтримки ЗСУ, які захищають Європу

Порошенко привіз дрони на фронт для Тетяни Чорновол, яка може стати нардепом, та для інших бригад на півдні

Атаки РФ на американське підприємство в Україні та Польщу залишились без належної відповіді – Келлог

Порошенко обговорив з Сікорським власні розробки в сфері ОПК

Сікорський поки не бачить підстав для розриву дипвідносин з РФ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА