Інтерфакс-Україна
12:30 21.02.2019

В окупованому Криму відбувся набір людей до лав "ПВК Вагнера" - керівник апарату СБУ

2 хв читати
В окупованому Криму відбувся набір людей до лав "ПВК Вагнера" - керівник апарату СБУ

В окупованому Росією Криму відбувся набір людей до лав "ПВК Вагнера", які потім направлялися до Судану, заявив керівник апарату Служби безпеки України Ігор Гуськов у коментарі телеканалу "Прямий".

"Про участь громадян України у так званій структурі "ПВК Вагнера", то справді ми маємо непоодинокі випадки, коли наші колишні громадяни брали участь. Більше того, сьогодні ми можемо говорити про те, що в окупованому Криму відбувся набір до лав ПВК "Вагнера", які прямували в Судан. Частину прізвищ ми вже оприлюднили й найближчим часом спільно з журналістами також оприлюднимо іншу частину прізвищ", - сказав І.Гуськов.

Як повідомлялося, в січні 2019 року СБУ повідомила про підтвердження зв'язків найманців ПВК "Вагнера" і Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації, а також опублікувала імена 149 осіб, які брали участь у придушенні демократичних протестів у Судані в 2019 році.

"СБУ має докази, що особовий склад і озброєння "ПВК Вагнера" доставляється в Судан та інші країни регіону авіацією Міністерства оборони РФ. Так, згідно з договором від 30.07.2018 (загальна сума 56 млн рос.руб.) між зазначеним вище ТОВ "М Інвест" і "223 льотним загоном" Міноборони РФ, літаки Ту-154М за п'ять місяців 2018 року здійснили вісім рейсів із Москви до столиці Судану Хартума. Вже з Хартума до інших країн Африки", - повідомила українська спецслужба.

За інформацією СБУ, військове командування РФ кожні 2 місяці проводить ротацію особового складу найманців і в Сирії, і в Африці, а Судан фактично використовується як перевалочна база для постачань зброї та особового складу до країн Африки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив, що Індія стала менше купувати нафти з РФ, має намір скоротити мита на індійські товари

Трамп переконаний, що вести справи з Китаєм слід з позиції сили

"Євросолідарність" виступила з вимогою дієвої реакції президента на справу Міндіча та ініціює відставку уряду

Порошенко про рішення Лондонського суду у справі ПриватБанку: за справедливість варто боротись

Комітети Ради ініціюють аудит вітроенергетики на Закарпатті на відповідність екологічним вимогам - Климпуш-Цинцадзе

КЕКЦ звернувся до прокуратури щодо незаконної видачі Міндовкіллям лімітів на рубку дерев у заповідниках

Проблема стосунків з Угорщиною – це проблема не України, а ЄС і НАТО, переконаний Яценюк

Яценюк: Під час переговорів про вступ до ЄС не можна отримати все і нічим не поступитися

Суд закінчив розгляд службових документів, там немає обгрунтування для санкцій проти Порошенка – адвокат

Розмови політиків про вибори зараз безвідповідальні по відношенню і до країни, і до власної політичної кар'єри – Яценюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА