14:35 23.02.2019

Участь виборців у передвиборчій агітації, зокрема на основі безоплатних договорів, не може бути обмежена - ЦВК

2 хв читати
Участь виборців у передвиборчій агітації, зокрема на основі безоплатних договорів, не може бути обмежена - ЦВК

Участь виборців у здійсненні передвиборної агітації, зокрема на основі безоплатних договорів на її проведення, гарантована Конституцією України і не може бути обмежена, йдеться в роз'ясненні ЦВК України від 22 лютого.

У затвердженій в п'ятницю на засіданні Комісії постанові зазначається, що ч. 6 ст. 64 закону про вибори президента України забороняє укладення з виборцями за рахунок виборчих фондів оплачуваних договорів на проведення агітації. При цьому закон визначає, що агітація є одним із етапів виборчого процесу і може здійснюватися у будь-якій формі, яка не суперечить Конституції і законам України.

У ЦВК наголошують, що залучення виборців до здійснення агітації можливе тільки на безоплатній основі. При цьому договори з ними можуть передбачати відшкодування витрат на телефонні послуги, проїзд (зокрема, перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати у разі здійснення агітації в іншому населеному пункті.

При цьому кошти, сплачені кандидатом на посаду президента за таким договором, мають бути відображені у звіті про надходження коштів на рахунок виборчого фонду кандидата та їх використання за кодом статті витрат "Інші витрати на передвиборчу агітацію".

Водночас, якщо залучення фізичних осіб не пов'язане з використанням їх праці на умовах трудового договору чи за цивільно-правовими договорами, юридична особа - постачальник послуг з проведення передвиборчої агітації відповідно до законодавства не є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Юридичні особи також можуть надавати кандидатам у президенти за рахунок коштів їх виборчих фондів послуги з проведення агітації у будь-яких формах, не заборонених Конституцією та законами України. При цьому предмет договорів з ними має відповідати найменуванню відповідних статей витрат виборчого фонду.

У ЦВК резюмували, що "не допускаються будь-які обмеження або створення штучних перешкод у реалізації виборцями права вільно здійснювати передвиборчу агітацію".

ЦВК направила ухвалену 22 лютого постанову з цим роз'ясненням Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Державному бюро розслідувань, Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національному агентству з питань запобігання корупції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакарчук заявив, що в списку партії "Голос" не буде депутатів нинішнього скликання

Мей має намір зробити британським депутатам "сміливу пропозицію" щодо Brexit

Порошенко побажав Зеленському успішного президентства і заявив, що залишається в політиці, щоб не дати відхилитись від вивіреного курсу

У Швейцарії проходить референдум про посилення правил володіння напівавтоматичною зброєю

Сарган: У Луценка є реальні результати, на відміну від трьох його попередників і Горбатюка, які з 2014 р. розслідували справи Майдану і осіб, що втекли з країни

Порошенко звільнив уповноваженого з прав дитини Кулебу

Саудівська Аравія готова до нанесення удару у відповідь у разі нападу на неї

Чехію на інавгурації Зеленського представлятиме голова Сенату

Зеленський після інавгурації прийме глав іноземних делегацій і проведе з ними двосторонні зустрічі

Порошенко застерігає українських політиків від загравань з агресором, закликає до наступності політики реформ та євроатлантичної інтеграції України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА