Інтерфакс-Україна
17:51 28.02.2019

Україна підписала протокол з РФ про вилов риби в Азовському морі

2 хв читати
Україна підписала протокол з РФ про вилов риби в Азовському морі

 Україна і РФ через дипломатичні канали підписали протокол щодо квот на промисловий вилов риби в Азовському морі, зазначається в повідомленні Державного агентства рибного господарства України.

"Після тривалих консультацій з відповідними органами виконавчої влади було вирішено направити протокол на підпис російській стороні дипломатичними каналами для того, щоб українські рибалки змогли і надалі здійснювати вилов водних біоресурсів в Азовському морі в рамках правового поля...Протокол підписано за дипломатичними каналами", - процитовано в повідомленні слова голови Держрибагентства Ярослава Бєлова.

За його словами, за протоколом було обговорено питання передання затриманих рибалок тій стороні, якій вони належать за громадянством. Документ має сприяти збільшенню рівня безпеки українських рибалок під час здійснення ними господарської діяльності.

Крім того, передбачається розподіл квоти вилову бичка в обсязі 9 тис. тонн для України і 6 тис. тонн для РФ.

Як повідомлялося, роботу українсько-російської комісії з питань рибальства в Азовському морі і Керченській протоці було заблоковано в жовтні 2018 року. На засіданні цієї комісії народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка", голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив про неприпустимість таких переговорів, а також вимагав від СБУ негайно видворити з України главу російської делегації, який незаконно відвідував тимчасово окупований Росією Крим. Нардеп Сергій Висоцький, який також був присутній на засіданні рибкомісії (фракція "Народний фронт") повідомив, що зусиллями парламентаріїв "засідання комісії було зірвано".

Пізніше в Держрибагентстві повідомили, що відсутність протоколу позбавить українських рибалок можливості добувати водні біоресурси в законодавчому полі. Такий стан справ, з урахуванням поточної ситуації в Азовському морі, може призвести до непередбачуваних наслідків, зокрема до посилення тиску на українських рибалок, втрати акваторії активного промислу і, як наслідок, падіння загального вилову водних біоресурсів

За даними Держрибагентства, промисел в Азовському морі здійснюють близько 90 українських суб'єктів господарювання. У 2018 році Україна в Азовському морі виловила 21,3 тис. тонн водних біоресурсів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА