Інтерфакс-Україна
16:22 05.03.2019

Керівні посади в окружних комісіях на виборах президента розподілено пропорційно - "Опора"

2 хв читати
Керівні посади в окружних комісіях на виборах президента розподілено пропорційно - "Опора"

Центральна виборча комісія (ЦВК) України загалом дотримувалася принципу пропорційності та збалансовано розподілила керівні посади в окружних комісіях між кандидатами в президенти залежно від загальної кількості кандидатур, які запропонував кожен кандидат, повідомляють у громадянській мережі "Опора".

У звіті організації за результатами спостереження в лютому за виборами президента України зазначено, що процес комплектування ОВК та розподілу керівних посад у них відбувався з використанням єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори", що мінімізувало ризик маніпуляцій або помилок.

"Опора" не виявила фактів кратного включення одних і тих самих осіб до складу різних ОВК. Майже всі кандидати отримали 7-9% керівних посад у співвідношенні до загальної кількості поданих кожним із них кандидатур до складу ОВК.

Загалом 43 із 44 кандидатів у президенти отримали бажане представництво в складі ОВК відповідно до кількості поданих ними кандидатур. 32 кандидати отримали максимальну або близьку до цього показника кількість членів у складі окружкомів.

До складу всіх 199 окружних комісій свої кандидатури внесли 17 кандидатів у президенти, ще 15 кандидатів зробили подання майже до всіх ОВК. У всіх без винятку регіонах України свої представники в складі окружкомів є у 33 кандидатів у президенти.

Кількісний склад сформованих окружних комісій у середньому втричі перевищує мінімально необхідну норму за кількістю членів комісії (12 осіб) і становить 37 осіб, що обумовлено великою кількістю кандидатів на виборах.

В "Опорі" вважають, що це може ускладнити роботу комісій, але одночасно є додатковим фактором взаємного контролю та запобіжником від монопольного впливу на роботу комісій із боку окремих кандидатів.

Організація також наголошує на тому, що законом передбачено оплату праці лише для частини членів комісій (максимально чотирьох).Отже, із загального складу ОВК на платній основі працюють не більше ніж 11% членів комісій.

"Однак на практиці суб'єкти подання кандидатур до складу комісій часто вдаються до фінансового стимулювання діяльності членів виборчих комісій, що відбувається в тіньовий спосіб і є одним із ключових викликів у контексті забезпечення прозорості фінансових витрат кандидатів", - звертають увагу в "Опорі".

Спостерігачі зазначають, що перші засідання ОВК відбулися у відведені терміни, хоча і супроводжувалися низькою явкою членів комісій (майже 41% не з'явилися на перші засідання), що свідчить про неналежний підхід кандидатів у президенти до підбору кандидатур у члени ОВК.

Згідно з даними "Опори", 65% членів ОВК мають досвід роботи у виборчих комісіях. На президентських виборах 2010 року досвід роботи у виборчих комісіях мали 78% членів, у 2014 році - 72%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

Київ та Відень посилять співпрацю для запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА