Інтерфакс-Україна
13:28 07.03.2019

Заява посла США щодо глави САП - це свідчення партнерського занепокоєння перебігом реформ в Україні - Клімкін

2 хв читати
Заява посла США щодо глави САП - це свідчення партнерського занепокоєння перебігом реформ в Україні - Клімкін

Заява посла США в Україні Марі Йованович щодо необхідності заміни глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького є свідченням партнерського занепокоєння перебігом реформ в Україні, вважає міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

На запитання агентства "Інтерфакс-Україна", чи не є заява посла США щодо Н.Холодницького втручанням у внутрішні справи України, міністр зазначив: "США - це наш друг і партнер, він турбується про перебіг реформ, про те, що ми маємо просуватися далі в боротьбі з корупцією".

При цьому глава МЗС додав, що конкретніше це не коментуватиме.

Раніше цього дня заступник державного секретаря США з політичних питань Девід Гейл наголосив, що антикорупційні органи України мають очолювати люди, віддані принципам відкритості, підзвітності та сучасного ефективного управління.

Як повідомлялося, посол М.Йованович заявила про доцільність зміни керівника САП Н.Холодницького. "Заради цілісності антикорупційних інституцій має бути замінений спеціальний антикорупційний прокурор. Тому, кого викрили на наданні консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності за обвинуваченням у корупції, не можна довірити вести ці самі справи", - процитував виступ посла сайт посольства США в Україні.

Сам керівник САП Н.Холодницький відмовився коментувати слова посла США в Україні М.Йованович, яка напередодні закликала до його звільнення, при цьому назвав неприпустимим втручання у внутрішні справи іншої держави. "Знаєте, те, що собі дозволяє посол іншої держави, це на їхній совісті. Втручання у внутрішні справи іншої держави неприпустиме. Я не коментуватиму цю заяву, утримаюся поки що від коментарів", - заявив Н.Холодницький у коментарі виданню LB.ua у середу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Батьківщина" закликає створити коаліцію та уряд національної єдності - Тимошенко

Мелоні наголосила на важливості "зближення поглядів" між Європою та США для миру в Україні

"Євросолідарність" продовжить блокування трибуни на засіданні Ради – співголова фракції

Переговори між США та Україною в неділю були зосереджені на питанні нових фактичних кордонів – ЗМІ

МЗС: Україна не здійснює жодних дій проти Казахстану, всі зусилля спрямовані на відсіч російської агресії

МЗС Казахстану висловило протест після удару по нафтовому терміналу РФ у Чорному морі

Кличко назвав п’ять ключових дій для зміцнення довіри та авторитету України

Відставка голови Офісу президента не повинна стати імітацією змін - Фріз

Порошенко про відставку Єрмака: потрібна єдність, нова проєвропейська коаліція і новий професійний уряд

Єврокомісія про відставку Єрмака: Ми бачили новини, стежимо за ситуацією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА