Інтерфакс-Україна
11:50 08.03.2019

США продовжують наполягати на повній денуклеаризації КНДР як умови для скасування санкцій - американський Держдеп

2 хв читати
США продовжують наполягати на повній денуклеаризації КНДР як умови для скасування санкцій - американський Держдеп

США домагатимуться повної, остаточної денуклеаризації Північної Кореї в обмін на скасування санкцій, підтвердив на брифінгу позицію Вашингтона високопоставлений представник американського держдепартаменту на умовах анонімності.

Він зазначив, що це поняття передбачає ліквідацію всіх ядерних боєголовок, що розщеплюються, і міжконтинентальних балістичних ракет, а також заморожування на постійній основі інших програм зі створення зброї масового знищення.

Дипломат зазначив, що у Вашингтоні не розглядають питання про частковий і поетапний процес, що запропонувала на саміті США-КНДР у Ханої північнокорейська сторона.

Він зазначив, що санкції залишаються в силі, рішення про їхню можливу жорсткість приймає лише президент.

За його словами, Сполучені Штати домагатимуться від Пхеньяна пояснень, що означають відновлювальні роботи на космодромі у Сохе, про що раніше повідомляли американські науково-дослідні центри, ґрунтуючись на аналізі фотознімків із супутників.

Президент Дональд Трамп заявив у зв'язку з цим, що він буде "дуже розчарований", якщо ця інформація підтвердиться.

Радник президента із національної безпеки Джон Болтон в інтерв'ю телеканалу Fox News повторив, що Вашингтон буде "дуже розчарований", додавши, що США також мають у своєму розпорядженні багато шляхів отримання інформації "і уважно вивчатимуть ситуацію".

Напередодні він заявив, що США розглядають можливість введення нових санкцій проти Пхеньяна, якщо Північна Корея не відмовиться від своєї ракетно-ядерної програми.

"Ми вивчаємо питання про їх посилення", - сказав він в ефірі телеканалу Fox News Business.

Дж.Болтон пояснив: "Думаю, президент Трамп абсолютно чітко заявив, що якщо вони не захочуть цього зробити, то вони не зможуть вийти з-під тиску вже введених потужних економічних санкцій".

Водночас в інтерв'ю Fox News він повідомив, що Д.Трамп готовий до відновлення переговорів із лідером КНДР Кім Чен Ином.

"Президент цілком готовий до того, щоб поговорити знову. Ми подивимося, коли це може бути заплановано і як це організувати. Але він думає, що питання полягає в готовності Північної Кореї розглянути загальну картину", - заявив чиновник.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністерства оборони України та Великої Британії домовилися про спільне виробництво дронів-перехоплювачів - Умєров

Зеленський: Тиск на російську нафту – це інструмент для закінчення війни

Питання використання заморожених актививів РФ має бути вирішено до Святвечора – прем’єр-міністерка Данії

Україна та партнери не шукають способу, як зупинити війну без США – Зеленський

Прем’єр Нідерландів вважає, що голландський парламент погодився б у питанні далекобійної зброї для України

Зеленський сподівається, що ЄС зможе прийняти практичне рішення щодо використання заморожених росактивів до кінця 2025 р.

Стармер: Британія збільшує програму, щоб надати Україні 5 тис. ракет багатоцільового призначення

Рютте знову схвально відгукнувся про пропозицію Трампа для України та Росії зупинитися там, де вони є

Санду призначила Олександра Мунтяну кандидатом на посаду прем'єр-міністра Молдови

Командувач СБС Бровді закликав громадян Угорщини звільнитися від російського впливу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА