12:22 08.03.2019

Уряд Фінляндії пішов у відставку через зрив соціальних реформ

2 хв читати

Прем'єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіля (Johan Sipila) попросив у п'ятницю у президента Саулі Ніїністьо (Sauli Niinisto) відправити кабінет міністрів у відставку.

Глава держави погодився з проханням прем'єр-міністра.

Він також запропонував уряду продовжити роботу до формування нового кабінету міністрів.

Причиною відставки уряду став провал реформи охорони здоров'я і системи соціального забезпечення, повідомляє портал телерадіомовлення Yle.

Цю реформу тривалий час обговорювали як у парламенті, так і в уряді. Приводом для відставки слугувала відмова парламентської конституційної комісії схвалити низку нових законодавчих положень, що стосуються місцевих самоврядувань. А оскільки вони тісно пов'язані з реформою охорони здоров'я і системи соціального забезпечення, то не отримала схвалення і реформа.

За цих умов уряд меншості, до якого входять Коаліційна партія, Центристська партія і партія "Синє майбутнє" (рейтинг якої становить, згідно з останнім опитуванням громадської думки, проведеного за замовленням Yle, 32,1%,) вирішив піти у відставку.

Як повідомив у п'ятницю на прес-конференції Ю.Сіпіля, "відставка була моїм рішенням, яке підтримали члени уряду".

Він зазначив, що нинішній Кабінет Міністрів вважатимуть тимчасовим, він продовжить роботу до запланованих на 14 квітня виборів до парламенту.

"Але якщо до початку головування Фінляндії в Раді Європейського союзу новий уряд сформовано не буде (Фінляндія очолить Раду ЄС 1 липня - ІФ), то ми готові будемо працювати і довше", сказав глава уряду.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА