Інтерфакс-Україна
11:47 11.03.2019

Миротворча місія на сході України має допомогти виконанню Мінських угод - генсек ОБСЄ

2 хв читати
Миротворча місія на сході України має допомогти виконанню Мінських угод - генсек ОБСЄ

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер (Thomas Greminger) підтримує ідею направлення на Донбас миротворчої місії ООН та вважає, що її завданням має бути реалізація Мінських домовленостей.

Таку думку він висловив в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Констатувавши, що у виконанні Мінських домовленостей нині спостерігається застій, Т.Гремінгер зазначив: "Якщо миротворча операція допоможе подолати безвихідь і реалізувати Мінські угоди, я тільки буду за. ОБСЄ була організацією, яка дуже позитивно відреагувала на цю ідею". У зв'язку з цим співрозмовник агентства нагадав, що саме ОБСЄ виступила з ідеєю про спільну з ООН місію, "спільну операцію ООН-ОБСЄ".

"Проте нині ми бачимо, що немає єдиного розуміння того, якою буде така операція з погляду розміру, сфери охоплення, мандата. Я хотів би відзначити одну річ: така операція повинна буде виконати те, що у нас є, а це - Мінські угоди. Миротворча операція не буде спрямована ні на що інше, окрім цього. Боюся, що доки немає апетиту для реалізації Мінська, ми також не зможемо прийти до спільного розуміння того, до чого може бути подібна така операція", - вважає Т.Гремінгер.

При цьому генсек запевнив, що в ОБСЄ "всі за і були б раді зробити свій внесок". "Але поки що ми далекі від спільного розуміння. Якщо ви створите спільне розуміння, це буде здійсненне", - вважає співрозмовник агентства.

Мінські домовленості є комплексом документів, спрямованих на врегулювання ситуації на сході України: Мінський протокол, підписаний 5 вересня 2014 року в Мінську, яким передбачається припинення вогню на території Донецької та Луганської областей України, і друга мінська угода, погоджена на саміті в Мінську 11-12 лютого лідерами РФ, України, Німеччини та Франції ("нормандською четвіркою") і підписана Контактною групою з числа представників України, Росії, ОБСЄ і так званих ЛНР і ДНР.

Остання зустріч Нормандської четвірки на рівні глав держав і урядів відбулася 19 жовтня 2016 року в Берліні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

Раді пропонують продовжити строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували - нардеп

Індія купила у Франції 26 винищувачів

Кличко бере участь у конгресі ЄНП, де обговорюють підтримку України

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

Порошенко: Європі потрібно розвивати оборонну промисловість

США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА