Інтерфакс-Україна
11:47 11.03.2019

Миротворча місія на сході України має допомогти виконанню Мінських угод - генсек ОБСЄ

2 хв читати
Миротворча місія на сході України має допомогти виконанню Мінських угод - генсек ОБСЄ

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер (Thomas Greminger) підтримує ідею направлення на Донбас миротворчої місії ООН та вважає, що її завданням має бути реалізація Мінських домовленостей.

Таку думку він висловив в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Констатувавши, що у виконанні Мінських домовленостей нині спостерігається застій, Т.Гремінгер зазначив: "Якщо миротворча операція допоможе подолати безвихідь і реалізувати Мінські угоди, я тільки буду за. ОБСЄ була організацією, яка дуже позитивно відреагувала на цю ідею". У зв'язку з цим співрозмовник агентства нагадав, що саме ОБСЄ виступила з ідеєю про спільну з ООН місію, "спільну операцію ООН-ОБСЄ".

"Проте нині ми бачимо, що немає єдиного розуміння того, якою буде така операція з погляду розміру, сфери охоплення, мандата. Я хотів би відзначити одну річ: така операція повинна буде виконати те, що у нас є, а це - Мінські угоди. Миротворча операція не буде спрямована ні на що інше, окрім цього. Боюся, що доки немає апетиту для реалізації Мінська, ми також не зможемо прийти до спільного розуміння того, до чого може бути подібна така операція", - вважає Т.Гремінгер.

При цьому генсек запевнив, що в ОБСЄ "всі за і були б раді зробити свій внесок". "Але поки що ми далекі від спільного розуміння. Якщо ви створите спільне розуміння, це буде здійсненне", - вважає співрозмовник агентства.

Мінські домовленості є комплексом документів, спрямованих на врегулювання ситуації на сході України: Мінський протокол, підписаний 5 вересня 2014 року в Мінську, яким передбачається припинення вогню на території Донецької та Луганської областей України, і друга мінська угода, погоджена на саміті в Мінську 11-12 лютого лідерами РФ, України, Німеччини та Франції ("нормандською четвіркою") і підписана Контактною групою з числа представників України, Росії, ОБСЄ і так званих ЛНР і ДНР.

Остання зустріч Нормандської четвірки на рівні глав держав і урядів відбулася 19 жовтня 2016 року в Берліні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА