Інтерфакс-Україна
19:26 12.03.2019

В ЄС представили 10 заходів стосовно сфери відносин з Китаєм

2 хв читати
В ЄС представили 10 заходів стосовно сфери відносин з Китаєм

На засіданні Єврокомісії в Страсбурзі у вівторок представлені 10 заходів у сфері відносин з Китаєм, які будуть запропоновані для вивчення главам держав і урядів країн ЄС на саміті 21 березня.

У зв'язку зі зростаючим економічним потенціалом і політичним впливом Китаю в Євросоюзі вирішили проаналізувати стан відносин між ЄС та КНР, а також відповідні можливості і проблеми, повідомили в Єврокомісії.

"ЄС і Китай одночасно стратегічні економічні партнери і конкуренти. Ми можемо витягти величезну взаємну вигоду з наших економічних відносин, якщо конкуренція законна і якщо торговельні обміни і інвестиції є взаємними", - заявив на прес-конференції, представляючи пропозиції з відносин з Китаєм, заступник голови Єврокомісії Юрки Катайнен, який курує економічний ріст, інвестиції і питання конкуренції.

Він зазначив, що пропоновані заходи містять конкретні пропозиції стосовно дій ЄС для підвищення своєї конкурентоспроможності, досягнення більшої взаємності та рівних умов конкуренції, захисту своєї економіки від можливих дисбалансів.

Спільний документ Єврокомісії та Високого представника ЄС із закордонних справ Федеріки Могеріні передбачає 10 заходів, які, як пояснюють в Брюсселі, переслідують три мети. По-перше, посилення взаємодії з Китаєм для просування спільних інтересів на світовому рівні, спираючись на чітко визначені принципи.

По-друге, ЄС має активніше займатися вибудовуванням більш врівноважених і заснованих на взаємності економічних відносин з Китаєм.

Нарешті, сам ЄС має адаптуватися до розвитку економічної реальності і зміцнювати свою внутрішню політику і свою промислову базу в низці областей, щоб зберігати в довгостроковій перспективі свої досягнення, цінності та соціальну модель.

10 заходів ЄС опубліковані у вівторок на сайті Європейської комісії. Вони, зокрема, передбачають посилення співпраці з Китаєм при виконанні зобов'язань у сфері поваги прав людини, гарантій миру, безпеки і розвитку.

У цій співпраці повинні дотримуватися зобов'язання в галузі захисту клімату. ЄС закликає Китай обмежити емісію парникових газів до 2030 року відповідно до Паризької угоди.

ЄС має намір поглиблювати діалог з питань миру і безпеки, спираючись на позитивну співпрацю зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми.

Висунуті заходи містять реалізацію стратегії взаємозв'язку Європи і Азії, реформу Світової організації торгівлі, створення можливостей для переходу Китаю до ринкової економіки, облік у торгових відносинах, окрім цін, суворих трудових норм і правил захисту навколишнього середовища і низку інших пропозицій.

Ці заходи спрямовані також на те, щоб "виявляти ризики, які створюють для безпеки ЄС іноземні інвестиції в активи, технології і критичну інфраструктуру". В пропозиціях наголошується, що "держави - члени ЄС повинні гарантувати швидке, повне і ефективне запровадження регламенту з фільтрації прямих іноземних інвестицій (screening of foreign direct investment)".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА