Інтерфакс-Україна
08:04 16.03.2019

Трамп наклав вето на резолюцію, яка пропонує скасувати режим надзвичайного стану на кордоні з Мексикою

2 хв читати
Трамп наклав вето на резолюцію, яка пропонує скасувати режим надзвичайного стану на кордоні з Мексикою

Президент США Дональд Трамп у п'ятницю наклав вето на резолюцію Конгресу, яка пропонує скасувати режим надзвичайного стану (НП) на кордоні з Мексикою, який глава держави ввів у лютому, щоб отримати $ 8 млрд на будівництво прикордонної стіни, передає CNN.

Це - перший випадок, коли Д.Трамп, перебуваючи на посаді президента, застосовує право вето, зазначають американські ЗМІ.

"Сьогодні я накладаю вето на цю резолюцію. У Конгресу є право прийняти цю резолюцію, а у мене є обов’язок - застосувати вето", - заявив він.

Тепер документ повернеться на розгляд палати представників, більшість місць в якій утримують демократи. Очікується, що 26 березня конгресмени спробують на голосуванні обійти вето президента. Однак, швидше за все, вони не зможуть набрати необхідні для цього дві третини голосів.

Напередодні Сенат США підтримав резолюцію.

"Ця спільна резолюція завершує режим НС, пов'язаний з кордоном США і Мексики, оголошений президентом 15 лютого 2019 року", - йдеться в описі до резолюції, розміщеної на сайті Конгресу США.

Резолюцію 26 лютого 2019 року ухвалила палата представників США.

Напередодні президент США заявив, що готовий накласти вето на цю ініціативу, так як вважає своє рішення про введення режиму НС абсолютно законним.

У лютому 2019 року Д.Трамп оголосив про режим надзвичайного стану, щоб виділити $ 8 млрд на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Президент прийняв таке рішення через те, що Конгрес не погодився виділити на ці потреби запитані ним $ 5,7 млрд. У схваленому Конгресом законопроекті на стіну відводиться $ 1,375 млрд. Указ Д. Трампа вже оскаржують у суді ціла низка штатів і неурядових організацій.

Будівництво стіни на кордоні з Мексикою в рамках боротьби проти нелегальної імміграції було однією з ключових передвиборчих обіцянок Д. Трампа.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євроcолідарність" про призначення керівника БЕБ: Не хотілося б, аби у вересні Україна отримала ще одну "чорну мітку" Брюсселя

США цього тижня говорили з Росією про припинення війни, але результату немає — Рубіо

Вступ України до НАТО - фундаментальне питання безпеки для Польщі, заявляє голова Комітету із закордонних справ польського Сейму

Порошенко закликав до створення коаліції національної єдності та відновлення демократичних реформ

Депутат Дмитро Костюк заявив про вихід з фракції "Слуга народу"

Київрада вимагає від киян-мажоритарників з ВР пояснити голосування за знищення незалежності НАБУ і САП

Коломойський оскаржить рішення суду за позовом ПриватБанку

Грем порадив РФ зв'язатися з контр партнерами, щоб з'ясувати, чи поділяють вони російську "зверхню позицію" що до санкцій

Шмигаль: Мобілізація на 90% - це свідоме рішення українців

Проєкт постанови про відновлення онлайн-трансляцій засідань Ради зареєстровано у парламенті - Юрчишин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА