Інтерфакс-Україна
11:28 18.03.2019

Нардеп Гопко сподівається на розгляд законопроекту про незаконне збагачення після ухвалення мовного закону

2 хв читати
Нардеп Гопко сподівається на розгляд законопроекту про незаконне збагачення після ухвалення мовного закону

Народний депутат України (позафракційний) Ганна Гопко розраховує, що парламентарії після розгляду мовного закону візьмуться за законопроект про незаконне збагачення.

У понеділок у Києві під час круглого столу на тему забезпечення незалежності Конституційного суду України Г.Гопко зазначила, що рішення КС про визнання неконституційною норми Кримінального кодексу про незаконне збагачення було "шокуючим рішенням" і викликало величезний резонанс, зокрема й серед міжнародних партнерів України.

За її словами, це рішення свідчить про політичну залежність КС, а також про боротьбу всередині самого суду.

"Уже сама кількість поданих законопроектів у Верховну Раду - президентський, альтернативні депутатські (щодо норми про незаконне збагачення - ІФ) свідчать про те, що цю ситуацію необхідно якось виправити", - сказала депутат.

У цьому контексті вона продовжила: "Я дуже сподіваюся, що після завершення розгляду в другому читанні закону про державну мову (і ми зможемо прийняти це рішення), тоді ми перейдемо до розгляду питання стосовно виправлення ситуації, щоб повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення".

Попереднього пленарного тижня народні депутати розглянули менше ніж 500 поправок (із понад 2 тис.) до законопроекту про українську мову (№5670-д).

Як повідомлялося, КС України за конституційним поданням 59 народних депутатів України визнав неконституційною ст. 368-2 КК України про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають засадам верховенства права та презумпції невинуватості.

28 лютого 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110). Він покладає на органи досудового розслідування зобов'язання доводити правомірність отримання представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем та хабарництва.

До президентського законопроекту народні депутати подали альтернативні ініціативи - наразі зареєстровано дев'ять законопроектів від парламентаріїв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан закликав президентку ЄК фон дер Ляєн піти у відставку

Порошенко: Україна заслуговує на уряд, який працює задля збереження держави

Зміни в українському уряді потрібні для результату, там мають працювати професіонали, заявляють в "Ударі"

Захист прав людини в умовах агресії РФ набуває додаткової важливості – коментар МЗС щодо меморандуму єврокомісара з прав людини

Єврокоміссар з прав людини заявляє про випадки вибіркового військового набору в Україні та інші порушення при мобілізації - меморандум

Шлях України до вступу до ЄС несе зобов'язання щодо прав людини - єврокомісар

Настав час змінити правила гри у питанні санкцій проти Росії – сенатор-республіканець Грем

Нетаньягу висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Україна готова в липні відкривати перші три переговорні Кластери про вступ в ЄС, або починати з 1-го Кластеру разом з Молдовою - Стефанішина

На цьому тижні країни ЄС дійдуть згоди разом із Словаччиною і Угорщиною щодо 18-го пакету санкцій проти РФ, прогнозує Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА