13:16 18.03.2019

НАТО закликало Росію повернути Крим Україні

3 хв читати
НАТО закликало Росію повернути Крим Україні

У зв'язку з п'ятиріччям незаконної анексії Криму Росією Північноатлантична рада НАТО виступила з заявою, в якій закликала РФ повернути Крим Україні.

"П'ять років тому Росія застосувала силу проти України, щоб незаконно анексувати Крим. Це порушення суверенітету та територіальної цілісності України є серйозним порушенням міжнародного права і значним викликом євроатлантичній безпеці. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ми не визнаємо ніколи. Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні", - йдеться в заяві, поширеній у понеділок у Брюсселі штаб-квартирою альянсу.

У зв'язку з цим союзники знову підтвердили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. "Крим - це територія України", - наголосили в Північноатлантичній раді.

Союзники також висловили глибоке занепокоєння у зв'язку з порушеннями прав людини, що здійснюються в незаконно анексованому Криму проти українців, кримських татар і представників інших місцевих громад. "До цих порушень належать позасудові вбивства, викрадення, насильницькі зникнення, насильство, довільні затримання, арешти й тортури. Незважаючи на постанову Міжнародного суду 2017 року, меджліс, орган самоврядування кримських татар, зазнає переслідувань і заборонений на своїй батьківщині", - констатували в НАТО.

У зв'язку з цим союзники закликали РФ негайно покласти край усім порушенням і зловживанням у незаконно анексованому Криму, звільнити українських політв'язнів і заручників і надати міжнародним організаціям доступ до Криму. "Будь-які спроби узаконити або нормалізувати незаконну анексію Криму мають бути припинені, зокрема автоматичне впровадження російського громадянства, насильницьке переміщення населення, призов до армії РФ і незаконне проведення російських виборчих кампаній", - наголосила Північноатлантична рада НАТО.

Союзники також засудили "широкомасштабне нарощування військової потужності Росії в Криму" й висловили занепокоєння у зв'язку з зусиллями РФ і заявленими планами "подальшого нарощування військової потужності в Чорноморському регіоні".

"Ми також засуджуємо будівництво Росією моста через Керченську протоку, який є ще одним порушенням суверенітету та територіальної цілісності України і створює додаткові труднощі для економіки України. Невиправдане застосування Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу в районі Азовського моря і Керченської протоки в листопаді 2018 року є частиною більш широкої моделі російських агресивних дій у регіоні", - констатували в НАТО.

У зв'язку з цим союзники закликали РФ, відповідно до резолюції 73/194 Генеральної асамблеї ООН від 17 грудня 2018 року, "беззастережно звільнити затриманих українських членів екіпажу, повернути захоплені судна й виконати свої міжнародні зобов'язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів, в Азовське море та свободу судноплавства".

"Реакція НАТО на незаконні дії Росії в Україні здійснюється разом із загальними міжнародними зусиллями, які передбачають санкції. Неможливо повернутися до нормальної співпраці, доки не відбудеться чіткої, конструктивної зміни в діях Росії, яка продемонструє дотримання міжнародного права, її міжнародних зобов'язань і відповідальності", - наголосили в альянсі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА