13:16 18.03.2019

НАТО закликало Росію повернути Крим Україні

3 хв читати
НАТО закликало Росію повернути Крим Україні

У зв'язку з п'ятиріччям незаконної анексії Криму Росією Північноатлантична рада НАТО виступила з заявою, в якій закликала РФ повернути Крим Україні.

"П'ять років тому Росія застосувала силу проти України, щоб незаконно анексувати Крим. Це порушення суверенітету та територіальної цілісності України є серйозним порушенням міжнародного права і значним викликом євроатлантичній безпеці. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ми не визнаємо ніколи. Ми закликаємо Росію повернути контроль над Кримом Україні", - йдеться в заяві, поширеній у понеділок у Брюсселі штаб-квартирою альянсу.

У зв'язку з цим союзники знову підтвердили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод. "Крим - це територія України", - наголосили в Північноатлантичній раді.

Союзники також висловили глибоке занепокоєння у зв'язку з порушеннями прав людини, що здійснюються в незаконно анексованому Криму проти українців, кримських татар і представників інших місцевих громад. "До цих порушень належать позасудові вбивства, викрадення, насильницькі зникнення, насильство, довільні затримання, арешти й тортури. Незважаючи на постанову Міжнародного суду 2017 року, меджліс, орган самоврядування кримських татар, зазнає переслідувань і заборонений на своїй батьківщині", - констатували в НАТО.

У зв'язку з цим союзники закликали РФ негайно покласти край усім порушенням і зловживанням у незаконно анексованому Криму, звільнити українських політв'язнів і заручників і надати міжнародним організаціям доступ до Криму. "Будь-які спроби узаконити або нормалізувати незаконну анексію Криму мають бути припинені, зокрема автоматичне впровадження російського громадянства, насильницьке переміщення населення, призов до армії РФ і незаконне проведення російських виборчих кампаній", - наголосила Північноатлантична рада НАТО.

Союзники також засудили "широкомасштабне нарощування військової потужності Росії в Криму" й висловили занепокоєння у зв'язку з зусиллями РФ і заявленими планами "подальшого нарощування військової потужності в Чорноморському регіоні".

"Ми також засуджуємо будівництво Росією моста через Керченську протоку, який є ще одним порушенням суверенітету та територіальної цілісності України і створює додаткові труднощі для економіки України. Невиправдане застосування Росією військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу в районі Азовського моря і Керченської протоки в листопаді 2018 року є частиною більш широкої моделі російських агресивних дій у регіоні", - констатували в НАТО.

У зв'язку з цим союзники закликали РФ, відповідно до резолюції 73/194 Генеральної асамблеї ООН від 17 грудня 2018 року, "беззастережно звільнити затриманих українських членів екіпажу, повернути захоплені судна й виконати свої міжнародні зобов'язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів, в Азовське море та свободу судноплавства".

"Реакція НАТО на незаконні дії Росії в Україні здійснюється разом із загальними міжнародними зусиллями, які передбачають санкції. Неможливо повернутися до нормальної співпраці, доки не відбудеться чіткої, конструктивної зміни в діях Росії, яка продемонструє дотримання міжнародного права, її міжнародних зобов'язань і відповідальності", - наголосили в альянсі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гройсман вирішив не об'єднуватись із Порошенком на парламентських виборах

Багдад запропонував посередництво між США та Іраном

Глава Міноборони Туреччини заявив про підтримку Анкарою територіальної цілісності Грузії

Трамп відзначає великий прогрес у торгових переговорах між США та Японією

Вакарчук йде у ВР заради звільнення українців, незаконно ув'язнених у РФ

Рішення Трибуналу з морського права містить серйозний сигнал для РФ, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно

Клімкін про позицію МЗС РФ щодо рішення Міжнародного трибуналу: млява і беззуба заява

Київ направив ноту протесту у зв'язку з неузгодженим відвідуванням главою Держдуми РФ Криму

Виконання РФ рішення Трибуналу ООН про звільнення українських моряків може стати першим сигналом про готовність припинити конфлікт з Україною

Київ очікує від РФ якнайшвидшого і в повному обсязі виконання рішення морського трибуналу щодо українських моряків - Зеркаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА