15:52 19.03.2019

Росія спробує організувати нову "газову війну", впевнений Клімкін

1 хв читати
Росія спробує організувати нову "газову війну", впевнений Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що Росія спробує організувати нову "газову війну" після завершення дії нинішніх домовленостей на транзит газу через територію України.

"Упевнений, що Росія спробує організувати нову "газову війну". Така ймовірність дуже велика. Таку можливість розуміють наші партнери й кажуть, що до цього потрібно готуватися, збільшуючи запаси газу в наших сховищах. Наразі не тільки ми, а і Європа добре розуміємо ймовірність російських провокацій", - сказав П.Клімкін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання про майбутнє транзиту газу через українську територію.

За словами глави зовнішньополітичного відомства, Україна та ЄС наполягають, що майбутні контракти необхідно укладати на основі європейських правил, а Росія натякає на можливість таємних домовленостей.

"Це означає, зокрема, що газ необхідно продавати на східному кордоні. А тарифи повинні бути розраховані на основі методології, закладеної в європейських правилах, тоді ми уникаємо будь-яких можливих "договорняків". Проте зараз Росія відверто натякає на можливість домовитися, тобто вони не виключають можливості угоди, але тільки на їхніх умовах", - розповів міністр.

П.Клімкін наголосив, що контракти на старих умовах неможливі, не лише політично, а і юридично.


Повний текст інтерв'ю П.Клімкіна буде розміщено в новинній стрічці агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА