20:23 20.03.2019

РНБО продовжила й посилила санкції стосовно "Яндексу"

2 хв читати
РНБО продовжила й посилила санкції стосовно "Яндексу"

Введене в дію указом президента України №82/2019 рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) від 19 березня 2019 року "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" змінює умови санкцій, накладених на російську компанію "Яндекс", упровадивши вимогу про анулювання ліцензій, а також по суті продовжує їх на три роки.

Згідно з оновленим санкційним списком, до "Яндексу" застосовано: блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань. Також, згідно з новим списком, для "Яндексу" впроваджуються анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для провадження певного виду діяльності, зокрема анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.

Крім того, "Яндексу" заборонили брати участь у приватизації/оренді державного майна, передавати технології, права на об'єкти інтелектуальної власності.

Крім цього, інтернет-провайдерам заборонено надавати надання послуг з доступу користувачам до 66 сайтів "Яндексу", зокрема 10 українських сайтів компанії "Яндекс.Таксі". Водночас зі списку заборонених в Україні сайтів зникла низка сайтів українських аналогів сервісів "Яндекс", таких як dns.yandex.ua, metrika.yandex.ua тощо.

Згідно з раніше ухваленим рішенням РНБО від 28 квітня 2017 року, у ТОВ "Яндекс" і "Яндекс.Україна" були заблоковані активи, обмежені торговельні операції, заборонено виведення капіталів за межі України, призупинено виконання економічних і фінансових зобов'язань, обмежено або припинено надання телекомпослуг і використання телекоммереж загального користування, заборонено держзакупівлі товарів і послуг у закордонних юросіб, передання прав інтелектуальної власності. Також до 85 сайтів компанії, разом із їхніми українськими аналогами, було заборонено доступ з території України.

Як повідомлялося, у травні 2017 року Україна заборонила доступ до всіх web-сервісів "Яндекс" терміном на три роки. За даними "Яндексу", на той момент у компанії було близько 11 млн користувачів в Україні.

Згідно з даними ІнАУ, за підсумками 2018 року "Яндекс" продовжує входити до топ-10 сайтів за відвідуваністю в Україні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко заявив про намір узяти участь у виборах до Ради зі сформованою через праймеріз командою

Зеленський заявив Меркель, що зацікавлений у "Нормандському форматі"

Слухання в Міжнародному трибуналі із застосування тимчасових заходів до РФ для звільнення українських моряків відбудуться 10-11 травня

У РФ є можливість добровільно звільнити українських моряків до початку слухань у Міжнародному трибуналі на початку травня

Зеленський переміг на виборах президента України з 73,22% голосів, у Порошенка - 24,45% - дані 100% протоколів

ЦВК прийняла паперові протоколи від понад третини виборчих округів

Екс-прем'єр Франції Фійон постане перед судом за обвинуваченням у розтраті

Стабільність України необхідна для безпеки Європи

Посол Дюмон відзначила заслугу МВС у гарантуванні безпеки на виборах президента України

Москва наразі не планує контактів із керівництвом України, заявляють у Кремлі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА