11:07 21.03.2019

Робгрупа зможе за місяць-півтора підготувати єдиний законопроект про незаконне збагачення - нардеп Карпунцов

2 хв читати
Робгрупа зможе за місяць-півтора підготувати єдиний законопроект про незаконне збагачення - нардеп Карпунцов

Робоча група зможе протягом місяця-півтора завершити підготовку законопроекту про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, прогнозує глава цієї групи Валерій Карпунцов (фракція "Блок Петра Порошенка").

"Якщо не будуть затягувати, зривати й саботувати, за місяць елементарно це зробити... За місяць-півтора реально впоратися", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами парламентарія, наступного тижня відбудеться перше, установче засідання групи.

Він також висловив думку, що кримінальну відповідальність за незаконне збагачення доцільно вводити одночасно з "нульовою декларацією".

"Без нульового декларування довести щось буде дуже складно", - сказав В.Карпунцов.

На думку нардепа, первинні е-декларації можна було б визнати нульовими.

"Якщо говорять, що є нульова, вже моніторинг, порівняння - елементарні", - додав В.Карпунцов.

Водночас, говорячи про 13 зареєстрованих у парламенті законопроектів про незаконне збагачення, він назвав їх недосконалими.

Як зазначив нардеп, у всіх цих ініціативах закладено процедуру незаконного набуття активів.

В.Карпунцов пояснив, що процедура може мати формальні ознаки законності, однак походження набутого майна, по суті, може бути незаконним.

"Суть походження майна, його незаконність, - це основа для кримінальної кваліфікації самого незаконного збагачення. Тому що в інших випадках виплутатися дуже легко", - сказав він.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів України визнав неконституційною ст. 368-2 КК України про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Зміни до ст. 368-2 КК про незаконне збагачення з'явилися в 2015 році. Відповідний законопроект №1660-д український парламент ухвалив у цілому в лютому 2015 року. Він став одним із законопроектів у пакеті антикорупційних ініціатив і був умовою для лібералізації візового режиму з ЄС, а також продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

28 лютого у Верховній Раді зареєстровано законопроект президента України про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110). Він покладає на органи досудового розслідування обов'язок доводити правомірність набуття представником влади у власність активів і покарання за незаконне збагачення, коли немає ознак зловживання службовим становищем і хабарництва.

До президентського законопроекту народні депутати подали альтернативні ініціативи - наразі зареєстровано 12 законопроектів від парламентарів. Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності визначений для цих законопроектів як головний.

7 березня президент України П.Порошенко закликав Верховну Раду невідкладно ухвалити нову редакцію статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності визначено для цих законопроектів як головний.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Забезпечити активну роботу міжурядової комісії з економічної, промислової та науково-технічної співпраці домовилися Зеленський і прем'єр Латвії Каріньш

Міжпарламентську співпрацю та перебіг реформ в Україні обговорили Зеленський із депутатами і спікером Сейму Латвії

NABU-Leaks: Антикорупційне бюро незаконно збирало дані на народних депутатів Березенка та Мартиненка - Деркач

Кабмін відклав до 28 листопада набуття чинності нового порядку перетину лінії розмежування на Донбасі

Гончарук обговорив із Кличком і т.в.о. голови ДАБІ незаконну надбудову на Майдані, подальшу стратегію боротьби з такими об'єктами

Гончарук про концерт за участю "Сокири Перуна": Ні про які право- чи ліворадикальні погляди не йдеться

Мінцифри співпрацюватиме з Мінекономіки та диджиталізації Німеччини у сфері блокчейну та кібербезпеки

Порошенко: ВР фактично підтримала скасування судової реформи

ВР призначила нардепа від "Слуги народу" Ольгу Совгирю своїм представником у КС

Українські нардепи позбавили себе депутатських виплат у разі прогулів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА