Інтерфакс-Україна
20:53 22.03.2019

Порошенко розраховує отримати ПДЧ у НАТО у вигляді "дорожньої карти" до 2023 р.

2 хв читати
Порошенко розраховує отримати ПДЧ у НАТО у вигляді "дорожньої карти" до 2023 р.

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Київ зможе отримати План дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО раніше 2023 року, в якому, як у "дорожній карті", буде прописано конкретний перелік кроків, необхідних для входження країни до Північноатлантичного альянсу.

"Україна може отримати План дій щодо членства в НАТО до 2023 року. І в плані дій щодо членства буде записано перелік кроків і дату, як у "дорожній карті", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "Україна" в п'ятницю ввечері.

Глава держави нагадав, що вже на Лондонському саміті НАТО в грудні 2019 року має намір порушити питання про надання ПДЧ для України.

Як повідомлялося, 7 лютого 2019 року Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в альянсі й на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання ПДЧ. Крім того, український парламент звертається до Північноатлантичної ради та Парламентської асамблеї НАТО, національних парламентів держав-членів НАТО з проханням підтримати висловлений Україною намір набути членства в НАТО.

Пізніше у своєму вітанні главі альянсу Єнсу Столтенбергу з його 60-річним ювілеєм П.Порошенко висловив сподівання на надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) на саміті Північноатлантичного альянсу, проведення якого заплановане на грудень 2019 року в Лондоні.

В оприлюдненій 14 березня 2019 року щорічній доповіді генерального секретаря НАТО Є.Столтенберга, оприлюдненій у Брюсселі в штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу, зазначено, що НАТО знову підтверджує перспективу членства України в альянсі та констатує посилення політичної та практичної підтримки Києву від початку незаконної анексії Росією Криму та подій на сході країни.

Зокрема, в розділі "Відкриті двері НАТО" зазначено: "Враховуючи прагнення України стати членом НАТО, союзники також підтримують своє рішення, ухвалене на Бухарестському й наступних самітах".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр промисловості Данії анонсував меморандум для залучення українських підприємств ОПК до виробництва в його країні

"Слуга народу" планує провести Раду коаліції з прем'єром 6 жовтня

Нардеп Сірко: Після перемоги партії Бабіша Україна втратила підтримку Чехії в протистоянні з РФ

Нардеп Мережко: Попри перемогу популістів на парламентських виборах у Чехії, підтримка України збережеться

Планується зустріч Зеленського з фракцією "Слуга народу" - джерело

РФ навмисне відключила е/е на ЗАЕС для реалізації планів під’єднання до своєї енергосистеми – Сибіга

Кабмін перенаправив 143,1 млн грн на організаційне і інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Ради

Голова євроінтеграційного комітету пропонує об’єднати два законопроєкти щодо адаптації українського права до норм ЄС

Військові та їх родини з Києва отримають від 1,2 до 2,5 тис грн до Дня захисників - розпорядження

Україні слід припинити гратися з проросійськими силами — нардеп Сірко про уроки виборів у Молдові

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА