11:46 25.03.2019

Майже 60% українців на референдумі проголосували б за вступ до НАТО - опитування

2 хв читати
Майже 60% українців на референдумі проголосували б за вступ до НАТО - опитування

У разі проведення референдуму щодо вступу до НАТО кількість прибічників інтеграції України в Альянс суттєво перевищила б противників такого кроку, свідчать результати всеукраїнського опитування "Суспільно-політичні настрої населення України напередодні першого туру виборів президента України: березень 2019 року", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, згідно з оприлюдненими в понеділок на сайті КМІС результатами опитування, в разі проведення референдуму щодо вступу до НАТО 44,2% жителів України проголосували б "за", 30,3% проголосували б "проти", а 8,5% утрималися б і не брали участі в голосуванні. Ще 17% респондентів не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.

"Таким чином, 59,3% українців, які взяли б участь у референдумі, проголосували б "за" вступ до НАТО", - підсумували соціологи.

Водночас на запитання "яким інтеграційним напрямком має йти Україна" відповіді респондентів розподілилися так: вступ до Європейського Союзу - 49%; вступ до Митного союзу - 12,9%; неприєднання до жодного з союзів - 27,3%; важко визначитися/відмова відповідати - 10,9%.

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки з 14 по 22 березня 2019 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, що проживають у 126 населених пунктах усіх регіонів України (окрім АР Крим), за 3-ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, контрольованій українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава АП Богдан: запит суспільства і наші пріоритети - економіка і мир

Питання про укладення мирних домовленостей з РФ може бути винесено на всенародний референдум - глава АПУ

Вести переговори в ТКГ повинні здатні домовлятися і авторитетні як в Україні, так і в РФ особистості, вважає глава АПУ Зеленського

Політолог бачить низку процедурних і правових проблем для ухвалення нового виборчого закону

Гриценко заявив, що його партія піде на позачергові вибори ВР спільно з партіями Добродомова, Томенка і Катеринчука

Мей представила нові пропозиції щодо Brexit, назвавши їх останнім шансом

Руслана Хомчака призначено начальником Генштабу ЗСУ замість Муженка

Зеленський просить Парубія скликати 22 травня позачергове засідання ВР для внесення змін до закону про вибори нардепів

Зеленський достроково розпустив ВР VIII скликання та призначив позачергові вибори до парламенту на 21 липня

Гройсман провів зустріч із місією МВФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА