11:46 25.03.2019

Майже 60% українців на референдумі проголосували б за вступ до НАТО - опитування

2 хв читати
Майже 60% українців на референдумі проголосували б за вступ до НАТО - опитування

У разі проведення референдуму щодо вступу до НАТО кількість прибічників інтеграції України в Альянс суттєво перевищила б противників такого кроку, свідчать результати всеукраїнського опитування "Суспільно-політичні настрої населення України напередодні першого туру виборів президента України: березень 2019 року", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, згідно з оприлюдненими в понеділок на сайті КМІС результатами опитування, в разі проведення референдуму щодо вступу до НАТО 44,2% жителів України проголосували б "за", 30,3% проголосували б "проти", а 8,5% утрималися б і не брали участі в голосуванні. Ще 17% респондентів не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.

"Таким чином, 59,3% українців, які взяли б участь у референдумі, проголосували б "за" вступ до НАТО", - підсумували соціологи.

Водночас на запитання "яким інтеграційним напрямком має йти Україна" відповіді респондентів розподілилися так: вступ до Європейського Союзу - 49%; вступ до Митного союзу - 12,9%; неприєднання до жодного з союзів - 27,3%; важко визначитися/відмова відповідати - 10,9%.

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки з 14 по 22 березня 2019 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, що проживають у 126 населених пунктах усіх регіонів України (окрім АР Крим), за 3-ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, контрольованій українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" обурена кіберполіцією, що відкрила провадження проти їхнього активіста за СМС-розсилку, розцінює як втручання у виборчий процес

В Одеській області виявлено мережу підкупу виборців на користь нардепа Барвіненка за участю більше 20 людей

МЗС України звернеться щодо правової оцінки участі Сійярто у публічних заходах кандидата в депутати на Закарпатті

Порошенко заявив, що їде до Страсбурга з метою формування "групи друзів України" в новообраному Європарламенті

РФ століттями репресувала українську мову і не може вказувати Україні, якою мовою говорити

SMS-розсилку з недостовірною інформацією про партію "Голос" організував депутат сільради у Львівській області

Керівництво СБУ потрібно очистити від "п'ятої колони" і осіб, які забезпечують бізнес-інтереси представників попередньої влади, вважає Смешко

Фактів втручання РФ у вибори в Україні наразі не зафіксовано

КС України визнав конституційною мовну статтю закону "Про освіту"

"Голос" ініціює у ВР 5-річний мораторій на звуження сфер застосування мовного закону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА