11:21 26.03.2019

НАЗК зафіксувало порушення у фінзвітах 17 кандидатів у президенти, зокрема у Зеленського, Тимошенко, Гриценка та Бойка

2 хв читати
НАЗК зафіксувало порушення у фінзвітах 17 кандидатів у президенти, зокрема у Зеленського, Тимошенко, Гриценка та Бойка

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило аналіз проміжних фінансових звітів кандидатів на посаду президента України, у 17 звітах зафіксовано порушення.

Як повідомляє прес-служба НАЗК, найпоширеніші порушення - наявність податкового боргу у суб'єктів, які здійснювали внески, а також зазначення неповних даних.

У Нацагентстві наголосили, що фінансові звіти, які подавали розпорядники рахунків виборчих фондів кандидатів, перевіряли на відповідність порядку надання і повноту заповнення, відповідність звітних даних інформації, отриманій від банків, на дотримання обмежень у здійсненні внесків, зокрема щодо наявності податкового боргу в суб'єкта, який здійснює внесок (відповідно до ст. 15 закону "Про політичні партії в Україні", ст. 43 закону "Про вибори президента України").

Згідно з інформацією на сайті НАЗК, порушення виявлено в проміжних фінансових звітах, зокрема, кандидатів із високим рейтингом: шоумена Володимира Зеленського, лідерки ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко, лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та кандидата від "Опозиційної платформи - За життя" Юрія Бойка.

Так, у звіті про надходження і використання коштів виборчого фонду В.Зеленського зафіксовано непогашений податковий борг (загальна сума - близько 3,8 млн грн), що є підставою для складання протоколів про адміністративне правопорушення за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, розпоряднику накопичувального рахунку виборчого фонду цього кандидата повідомлено про надання внесків особою, яка відповідно до закону не мала права здійснювати такий внесок. Від отримання такого листа розпорядник відмовився, через що НАЗК 25 березня направило матеріали про можливі ознаки кримінального злочину до Національної поліції України.

За результатами аналізу звіту Ю.Тимошенко встановлено невідповідність його оформлення та внесених звітних даних вимогам законодавства.

Аналіз звіту А.Гриценка свідчить про наявність непогашеного податкового боргу (загальна сума - понад 10,5 млн грн). Також розпоряднику накопичувального рахунку виборчого фонду цього кандидата повідомлено про надання внесків особами, які не мали права здійснювати такі внески. Від одержання такого листа розпорядник відмовився, через що НАЗК 12 березня направило матеріали про можливі ознаки кримінального правопорушення до Нацполіції України.

У звіті Ю.Бойка також є непогашений податковий борг (загальна сума - близько 2 млн грн).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна повністю готова пройти етап отримання ПДЧ і набути статусу члена НАТО

В "ОПЗЖ" обшуки у Медведчука вважають "помстою" та "політичною розправою"

Парламент може ухвалити законопроект про службу в органах місцевого самоврядування восени - Корнієнко

Законопроект про місцевий референдум перебуває на обговоренні ВР - Стефанчук

"Батьківщина" відкрила гарячу телефонну лінію про земельний референдум

Разумков сподівається, що парламент внесе зміни до Конституції в частині децентралізації

ЄС має намір просуватися до автономії у сфері оборони

Перший міністр Шотландії обіцяє домогтися референдуму про незалежність

Порошенко: Україна повинна стати активним учасником загальноєвропейської дискусії про майбутнє Об'єднаної Європи

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА