Європейські країни розкритикували в РБ ООН позицію США щодо Голанських висот
Представники Великобританії, Франції, Німеччини, Польщі та Бельгії в ході засідання Радбезу ООН у вівторок засудили рішення президента США Дональда Трампа визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.
"Ми не визнаємо суверенітет Ізраїлю над територіями, окупованими Ізраїлем з червня 1967 року, що включає Голанські висоти, і не вважаємо ці території частиною держави Ізраїль", - заявив журналістам у Нью-Йорку постпред Бельгії при ООН Марк Пестеен де Бьойтсверве, пояснивши, що виражає позицію п'яти європейських країн.
У понеділок президент США Дональд Трамп підписав документ про визнання Голанських висот територією під юрисдикцією Ізраїлю.
Це рішення розкритикували в Євросоюзі, ООН, ЛАД, а також багато країн, зокрема, Канада, Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн, Катар, Кувейт, Туреччина, Сирія, Іран.
Голанські висоти до 1967 року були частиною Сирії. Дві третини висот були зайняті Ізраїлем в ході Шестиденної війни на початку червня 1967 року. У грудні 1981 року парламент Ізраїлю прийняв закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти. РБ ООН цього рішення не визнала. Генасамблея ООН неодноразово називала анексію незаконною і закликала Ізраїль повернути Голани сирійцям.