Інтерфакс-Україна
07:53 29.03.2019

Держдеп США закликає звільнити передбачуваних членів "Хізб ут-Тахрір", заарештованих в Криму

1 хв читати
Держдеп США закликає звільнити передбачуваних членів "Хізб ут-Тахрір", заарештованих в Криму

Держдепартамент США засудив дії Росії із затримання 23 жителів Криму, підозрюваних в участі в організації "Хізб ут-Тахрір".

"Ми засуджуємо дії російської окупаційної влади в Криму. Озброєні співробітники ФСБ у масках вдерлися до будинків кримських татар, тероризуючи сім'ї і заарештувавши понад 20 осіб", - заявив заступник представника держдепу США Роберт Палладіно.

У заяві йдеться, що США закликають звільнити цих людей, а також інших "несправедливо засуджених українців".

Як повідомлялося, масові обшуки пройшли 27 березня в Сімферопольському районі Криму, були затримані 20 осіб. 28 березня з'явилася інформація про затримання ще трьох кримчан в Ростові-на-Дону.

ФСБ Росії провела спецоперацію в Криму разом із співробітниками МВС та Росгвардії. Спецслужба назвала затриманих "ватажками і рядовими учасниками" "Хізб ут-Тахрір" в регіоні. За даними ФСБ, вони поширювали "терористичну ідеологію" серед жителів Кримського півострова і вербували місцевих мусульман у лави забороненої в Росії організації.

Усі 23 затриманих арештовані.

МЗС України висловило протест у зв'язку з подіями в Криму, закликало міжнародне співтовариство відреагувати на них, зокрема, посилити санкції проти російської сторони.

Європейський союз обізнаний стосовно обшуків у будинках кримських татар на півострові, засуджує їх, заявила офіційний представник глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні Майя Косьянчич.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Апарат Верховної Ради передав "Євросолідарності" підписні листи за відставку уряду того ж дня, як отримав запит

Качка: 2028 рік – реалістичний горизонт завершення переговорів про вступ з ЄС

Буданов анонсував на лютий 2026 року події, які відкриють вікно для миру в Україні

Порошенко передав військовим 15 комплексів «Ай-Петрі»: маємо разом захистити країну

Близько 30 нардепів від "Слуги народу" причетні до підготовки заяви про коаліцію та уряд нацстійкості – Кривошеєв

Арахамія: окремі народні депутати мають право на власні позиції, однак ані фракція, ані партія з подібними заявами не виходила

На форумі ветеранок Кличко оголосив про нові ініціативи для захисниць

Рада увійшла у режим консультацій - Стефанчук

Єврокомісія пропонує створити в ЄС "Військовий Шенген"

Представники "Слуги народу" закликають інші фракції до переговорів про створення коаліції національної стійкості - Потураєв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА