16:30 29.03.2019

СБУ виявила десятки псевдодоменів популярних українських ЗМІ та організацій, створених для хакерської атаки напередодні виборів президента

1 хв читати
СБУ виявила десятки псевдодоменів популярних українських ЗМІ та організацій, створених для хакерської атаки напередодні виборів президента

Співробітники ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України припинили спробу хакерів, підконтрольних російським спецслужбам, учинити підготовчий етап кібератаки на популярні ЗМІ та телекомунікаційні об'єкти України.

"Фахівці спецслужби встановили, що виконавці протягом кількох попередніх місяців створювали розгалужену інтернет-інфраструктуру, яка налічує кілька десятків доменів, що за своєю назвою збігаються або схожі на офіційні домени популярних українських електронних засобів масової інформації, операторів зв'язку та великих телекомунікаційних компаній", - повідомляє прес-центр СБУ в п'ятницю.

За інформацією спецслужби, новостворені доменні імена вперше зафіксовано на потужностях дата-центрів кількох російських інтернет-провайдерів, а облікові записи, які використовуються для їх реєстрації, раніше застосовувалися для кібератак на держсектор минулого року. "Зокрема, з їх допомогою створено низку командно-контрольних серверів для управління вірусними атаками відомого хакерського угруповання РФ", - зазначено в повідомленні СБУ.

"Задум кібератаки цілком імовірно полягав у створенні максимального суспільного резонансу та негативного інформаційного впливу напередодні проведення виборів президента України", - зазначають у СБУ.

Співробітники кібербезпеки СБУ поінформували всіх, проти кого потенційно були спрямовані кібератаки, для завчасного реагування в разі спроб реальних атак.

"Для збереження іміджу цих ЗМІ та організацій СБУ не публікує повного списку доменів виявленої кримінальної інфраструктури", - зазначено в повідомленні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА