19:05 07.04.2019

Парубій на Асамблеї Міжпарламентського союзу закликав Володіна сприяти виведенню російських військ з окупованих українських територій

2 хв читати
Парубій на Асамблеї Міжпарламентського союзу закликав Володіна сприяти виведенню російських військ з окупованих українських територій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні 140-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу закликав спікера Державної Думи Російської Федерації В'ячеслава Володіна сприяти виведенню російських військ з території України, зокрема і з окупованого 5 років тому Росією Криму.

"Я хочу звернутися до голови Державної Думи Російської Федерації - заберіть свої окупаційні війська з України, перестаньте вбивати українців", - сказав А.Парубій на засіданні 140-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу в неділю в Досі (Катар), повідомляє прес-служба українського парламенту.

За його словами, чим раніше будуть звільнені окуповані Росією українські території, тим менше буде загрози для всього світу.

"Те, що вони (російські війська - ІФ) там роблять з українськими дітьми, післязавтра може трапитися і з вашими дітьми. Ми повинні зупинити (президента РФ Володимира - ІФ) Путіна!", - підкреслив А.Парубій.

Спікер українського парламенту звернув увагу Асамблеї, що в окупованому 5 років тому Росією Криму були в корені змінені шкільні навчальні програми. Так, кількість класів з українською мовою навчання на окупованому півострові зменшилася з 875 до 163, закриті всі 7 шкіл з українською мовою викладання, а в загальній складності, кількість дітей, які вивчають українську мову за п'ять років окупації скоротилася в 31 раз.

Також з початку російської окупації в Криму було закрито 9 із 16 шкіл з кримськотатарською мовою навчання, а кількість учнів у них зменшилася з 13 тис. до 4 тисяч і продовжує знижуватися. "Батьків змушують нібито добровільно відмовитися від вивчення рідної мови. Прізвища батьків, які вимагають для своїх дітей освіту українською або кримськотатарською, передаються ФСБ", - додав А.Парубій.

Він нагадав, що понад 46 тис. жителів Криму через окупацію Росією стали внутрішньо переміщеними особами. Багато з них - це викладачі, які в силу своєї проукраїнської позиції втратили роботу і зазнали переслідувань з боку окупаційної влади.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА