Інтерфакс-Україна
19:56 08.04.2019

Країни "Східного партнерства" повинні активніше боротися з корупцією - Могеріні

2 хв читати
Країни "Східного партнерства" повинні активніше боротися з корупцією - Могеріні

При всіх успіхах "Східного партнерства" ЄС в шести країнах-учасницях цієї програми ще залишаються завдання в сфері боротьби з корупцією і дотримання принципу верховенства права, вважає глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

"Загалом, якщо озирнутися на чотири або п'ять років тому, ми досягли величезного прогресу в багатьох різних сферах, від спрощення візового режиму до контактів між людьми, торгівлі та економічних інвестицій. Очевидно, що необхідно зробити ще більше, зокрема, щодо здорового управління, боротьби з корупцією та верховенства права", - заявила Ф.Могеріні в понеділок на прес-конференції в Люксембурзі, де засідала Рада ЄС із закордонних справ.

Вона зазначила рішучість ЄС допомагати в цьому партнерам з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, України.

За її словами, "кожен з них дуже хоче зблизитися з Європейським союзом".

"Ми подбаємо про те, щоб це бажання було зустрінуте з таким же ентузіазмом з боку Європейського союзу, особливо в травні, коли ми будемо відзначати десятиліття нашого партнерства", - сказала високий представник ЄС із закордонних справ.

Рада ЄС на рівні глав МЗС обговорювала в Люксембурзі підготовку святкування 10-ї річниці "Східного партнерства", яку заплановано відзначити в травні в Брюсселі на міністерській зустрічі між державами-членами ЄС і шістьма "східними партнерами".

Відповідаючи на питання, Ф.Могеріні зазначила різні підходи з боку партнерів до відносин з ЄС. У них різні плани на форму зближення з Євросоюзом, пояснила вона.

"Я думаю, що і в самих цих країнах існують дебати про те, який тип відносин, який ступінь зближення з Європейським союзом потрібно мати", - додала глава дипломатії ЄС.

На її думку, успіх "Східного партнерства" за останні роки пояснюється повагою з боку ЄС до цих різних підходів, які шість партнерів мають або хотіли б мати до відносин з Євросоюзом.

"Ключове слово тут - повага. Повага до устремлінь. Але є і взаємна повага з боку наших партнерів щодо перспектив, на які держави-члени ЄС орієнтуються в тому, що стосується майбутнього Європейського союзу", - зазначила Ф.Могеріні.

При цьому у відповідь на прохання пояснити точний зміст вжитого нею терміну "зближення", вона ясно дала зрозуміти, що на даному етапі він поки не означає вступу до Євросоюзу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА