10:54 19.04.2019

До КС надійшло подання 51 нардепа про конституційність двох положень закону про судоустрій і статус суддів

2 хв читати
До КС надійшло подання 51 нардепа про конституційність двох положень закону про судоустрій і статус суддів

Конституційне подання 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) двох положень закону "Про судоустрій та статус суддів" від 2 червня 2016 року №1402-VIII надійшло до Конституційного Суду України 18 квітня.

Як повідомляє відділ комунікацій КС і правового моніторингу, подання стосується другого речення ч. 4 ст. 54 та ч. 9 ст. 56 закону. В поданні наголошується на дискримінаційному характері їхніх положень стосовно суддів.

Речення друге ч. 4 ст. 54 закону №1402-VIII свідчить, що, "перебуваючи на посаді, суддя не може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової) та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборній агітації".

Автори подання зазначають, що це положення є дискримінаційним і порушує права суддів на вільні вибори, позбавляючи їх пасивного виборчого права, що не відповідає статтям 8, 24, 38 і 64 Конституції. Також наголошується, що в жодному нормативно-правовому акті не визначено вичерпного переліку "виборних посад", таким чином, положення закону суперечить ч. 1 ст. 8 Конституції через його невідповідність принципу правової визначеності.

Частина 9 ст. 56 закону №1402-VIII передбачає, що "суддя до звільнення з посади або припинення його повноважень не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов'язаних із ризиком для життя".

Автори подання зазначають, що нікому з уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування осіб, окрім суддів, законодавчо не заборонено отримувати державні або інші нагороди, а ст. 21 і 24 Конституції передбачає, що всі люди рівні у своїх правах і перед законом, отже, зазначене положення закону також є дискримінаційним.

"Виходячи з викладеного вище... просимо відкрити конституційне провадження за конституційним поданням... Визнати такими, що не відповідають Конституції України, друге речення ч. 4 ст. 54 і ч. 9 ст. 56 закону України "Про судоустрій та статус суддів". Залучити до участі в конституційному провадженні уповноваженого представника суб'єктів права на конституційне подання Герасимова Ростислава Олеговича", - йдеться в тексті подання, в додатку до якого також є підписи 51 народного обранця.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кандидат в нардепи в 194 окрузі Кухарчук відкидає звинувачення "Слуги народу", вимагає від політсили спростувати "фейк"

Українська делегація закликає депутатів ЄП зберегти санкції проти Росії

Зеленський: Путін запропонував обмін всіх на всіх, я - з радістю, тільки спочатку потрібно уточнити списки

Зеленський: Західні партнери були проти мого дзвінка Путіну, але це питання України та її громадян, і я не розумію, який тут зв'язок із санкціями

Зеркаль: Продовження арешту для українських моряків - це черговий постріл Росії собі в ногу

Зеленський: Після наступної зустрічі радників лідерів країн "нормандського формату" намагатимуться зустрітися вже самі чотири лідери

Зеленський ще не визначився з питання проведення позачергових місцевих виборів

Зеленський вніс до ВР новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення

Мей назвала "цинічною вигадкою" слова Путіна про застарілу ліберальну ідею

Держвиконавець заарештував кошти "Євросолідарності" сумою понад 4 тис. грн через борг перед Портновим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА