16:22 22.04.2019

У другому турі виборів президента України зафіксовано лише кілька серйозних порушень - звіт спостерігачів ОБСЄ

2 хв читати

Спостерігачі Міжнародної місії зі спостереження за виборами (ММСВ, International Election Observation Mission - IEOM) констатують прогрес другого туру виборів президента України порівняно з першим, зафіксували лише кілька серйозних порушень.

Згідно з оприлюдненим у понеділок звітом на сайті ОБСЄ (входить до складу місії), день виборів минув мирно, встановлені процедури роботи виборчих комісій переважно були дотримані. Кілька виборчих дільниць відкрилися із невеликими затримками або завчасно.

"Спостерігачі ММСВ повідомили лише про кілька випадків серйозних порушень, таких, як серія схожих або однакових підписів у списках виборців (1%) і групове голосування (2%), а також окремі випадки голосування за дорученням...Спостерігачі місії відзначали випадки порушень із таємницею голосування, зокрема те, що виборці показували свої бюлетені із позначкою іншим присутнім (7%), ознаки того, що виборці фотографували свої бюлетені (1%)", - повідомлено в звіті.

В Івано-Франківській області спостерігачі ММСВ безпосередньо зафіксували чіткий випадок скупки голосів на користь кандидата Володимира Зеленського.

У місії зазначили, що в другому турі спостерігачів на дільницях було значно менше, ніж у першому.

Спостерігачі також констатували, що близько 65% виборчих дільниць були недоступними для людей з обмеженими фізичними можливостями, а планування в 24% дільниць не підходила для таких людей.

Підрахунок голосів оцінили позитивно на 238 із 264 виборчих дільниць, на яких здійснювалося спостереження. "Підрахунок був прозорим, і результати роботи більшості ДВК оцінили позитивно", - зазначено в звіті. Однак у ММСВ все ж відзначили кілька процедурних помилок при підрахунку голосів. Процедурні порушення переважно пояснюються відсутністю професійно-технічної підготовки і рідко призводять до негативних оцінок спостерігачів ММСВ.

У Міжнародній місії спостереження за виборами також додали, що спостерігачі в день голосування відзначали деякі випадки процесуальних порушень під час підрахунку голосів на деяких виборчих дільницях.

"Загалом відзначається дотримання встановлених процедур. Водночас, за повідомленнями спостерігачів, на 49 виборчих дільницях, де проводилося спостереження, підрахунок голосів не відповідав встановленому порядку", - йдеться в попередніх висновках.

Крім того, спостерігачі зазначили, що на відміну від першого туру, початкові етапи процесу внесення даних голосування в таблиці оцінили позитивно, лише два з 205 спостережень негативні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакарчук заявив, що в списку партії "Голос" не буде депутатів нинішнього скликання

Мей має намір зробити британським депутатам "сміливу пропозицію" щодо Brexit

Порошенко побажав Зеленському успішного президентства і заявив, що залишається в політиці, щоб не дати відхилитись від вивіреного курсу

У Швейцарії проходить референдум про посилення правил володіння напівавтоматичною зброєю

Сарган: У Луценка є реальні результати, на відміну від трьох його попередників і Горбатюка, які з 2014 р. розслідували справи Майдану і осіб, що втекли з країни

Порошенко звільнив уповноваженого з прав дитини Кулебу

Саудівська Аравія готова до нанесення удару у відповідь у разі нападу на неї

Чехію на інавгурації Зеленського представлятиме голова Сенату

Зеленський після інавгурації прийме глав іноземних делегацій і проведе з ними двосторонні зустрічі

Порошенко застерігає українських політиків від загравань з агресором, закликає до наступності політики реформ та євроатлантичної інтеграції України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА