16:22 22.04.2019

У другому турі виборів президента України зафіксовано лише кілька серйозних порушень - звіт спостерігачів ОБСЄ

2 хв читати

Спостерігачі Міжнародної місії зі спостереження за виборами (ММСВ, International Election Observation Mission - IEOM) констатують прогрес другого туру виборів президента України порівняно з першим, зафіксували лише кілька серйозних порушень.

Згідно з оприлюдненим у понеділок звітом на сайті ОБСЄ (входить до складу місії), день виборів минув мирно, встановлені процедури роботи виборчих комісій переважно були дотримані. Кілька виборчих дільниць відкрилися із невеликими затримками або завчасно.

"Спостерігачі ММСВ повідомили лише про кілька випадків серйозних порушень, таких, як серія схожих або однакових підписів у списках виборців (1%) і групове голосування (2%), а також окремі випадки голосування за дорученням...Спостерігачі місії відзначали випадки порушень із таємницею голосування, зокрема те, що виборці показували свої бюлетені із позначкою іншим присутнім (7%), ознаки того, що виборці фотографували свої бюлетені (1%)", - повідомлено в звіті.

В Івано-Франківській області спостерігачі ММСВ безпосередньо зафіксували чіткий випадок скупки голосів на користь кандидата Володимира Зеленського.

У місії зазначили, що в другому турі спостерігачів на дільницях було значно менше, ніж у першому.

Спостерігачі також констатували, що близько 65% виборчих дільниць були недоступними для людей з обмеженими фізичними можливостями, а планування в 24% дільниць не підходила для таких людей.

Підрахунок голосів оцінили позитивно на 238 із 264 виборчих дільниць, на яких здійснювалося спостереження. "Підрахунок був прозорим, і результати роботи більшості ДВК оцінили позитивно", - зазначено в звіті. Однак у ММСВ все ж відзначили кілька процедурних помилок при підрахунку голосів. Процедурні порушення переважно пояснюються відсутністю професійно-технічної підготовки і рідко призводять до негативних оцінок спостерігачів ММСВ.

У Міжнародній місії спостереження за виборами також додали, що спостерігачі в день голосування відзначали деякі випадки процесуальних порушень під час підрахунку голосів на деяких виборчих дільницях.

"Загалом відзначається дотримання встановлених процедур. Водночас, за повідомленнями спостерігачів, на 49 виборчих дільницях, де проводилося спостереження, підрахунок голосів не відповідав встановленому порядку", - йдеться в попередніх висновках.

Крім того, спостерігачі зазначили, що на відміну від першого туру, початкові етапи процесу внесення даних голосування в таблиці оцінили позитивно, лише два з 205 спостережень негативні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У "Євросолідарності" побоюються, що на переговорах у Парижі виникнуть питання про вибори в ОРДЛО і подання води в Крим

Разумков скликає позачергове пленарне засідання Ради на 15 квітня

Провести в себе зустріч Путіна та Байдена готові Фінляндія, Австрія та Ісландія - ЗМІ

"Голос" закликав "Альянс лібералів і демократів за Європу" засудити дії Росії у конфлікті на сході України

Тимошенко розкритикувала монобільшість і закликала повернути у владу професіоналів

Кулеба запропонував країнам НАТО 10 кроків для підтримки України на тлі ескалації РФ

Держсекретар США запевнив у підтримці євроатлантичної інтеграції України перед обличчям агресії РФ

В Офісі президента очікують від ВР розгляду законопроекту президента про ліквідацію ОАСК у найкоротші терміни

Ліквідація ОАСК має супроводжуватися переведенням суддів до інших судів, для чого потрібна ВККС - нардеп Алєксєєв

Україна готова забезпечити продовольчу безпеку Йорданії - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА