16:22 22.04.2019

У другому турі виборів президента України зафіксовано лише кілька серйозних порушень - звіт спостерігачів ОБСЄ

2 хв читати

Спостерігачі Міжнародної місії зі спостереження за виборами (ММСВ, International Election Observation Mission - IEOM) констатують прогрес другого туру виборів президента України порівняно з першим, зафіксували лише кілька серйозних порушень.

Згідно з оприлюдненим у понеділок звітом на сайті ОБСЄ (входить до складу місії), день виборів минув мирно, встановлені процедури роботи виборчих комісій переважно були дотримані. Кілька виборчих дільниць відкрилися із невеликими затримками або завчасно.

"Спостерігачі ММСВ повідомили лише про кілька випадків серйозних порушень, таких, як серія схожих або однакових підписів у списках виборців (1%) і групове голосування (2%), а також окремі випадки голосування за дорученням...Спостерігачі місії відзначали випадки порушень із таємницею голосування, зокрема те, що виборці показували свої бюлетені із позначкою іншим присутнім (7%), ознаки того, що виборці фотографували свої бюлетені (1%)", - повідомлено в звіті.

В Івано-Франківській області спостерігачі ММСВ безпосередньо зафіксували чіткий випадок скупки голосів на користь кандидата Володимира Зеленського.

У місії зазначили, що в другому турі спостерігачів на дільницях було значно менше, ніж у першому.

Спостерігачі також констатували, що близько 65% виборчих дільниць були недоступними для людей з обмеженими фізичними можливостями, а планування в 24% дільниць не підходила для таких людей.

Підрахунок голосів оцінили позитивно на 238 із 264 виборчих дільниць, на яких здійснювалося спостереження. "Підрахунок був прозорим, і результати роботи більшості ДВК оцінили позитивно", - зазначено в звіті. Однак у ММСВ все ж відзначили кілька процедурних помилок при підрахунку голосів. Процедурні порушення переважно пояснюються відсутністю професійно-технічної підготовки і рідко призводять до негативних оцінок спостерігачів ММСВ.

У Міжнародній місії спостереження за виборами також додали, що спостерігачі в день голосування відзначали деякі випадки процесуальних порушень під час підрахунку голосів на деяких виборчих дільницях.

"Загалом відзначається дотримання встановлених процедур. Водночас, за повідомленнями спостерігачів, на 49 виборчих дільницях, де проводилося спостереження, підрахунок голосів не відповідав встановленому порядку", - йдеться в попередніх висновках.

Крім того, спостерігачі зазначили, що на відміну від першого туру, початкові етапи процесу внесення даних голосування в таблиці оцінили позитивно, лише два з 205 спостережень негативні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція Києва зареєструвала понад 600 порушень виборчого законодавства перед виборами в Раду, відкрито майже 40 справ

Незабаром після обрання Ради робгрупа розпочне підготовку до першого засідання, здійснить розсадку нардепів в залі і розподілятиме комітети

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає звільнити Вишинського з-під варти

Зеленський: після формування більшості у новій ВР з'явиться кандидатура нового генпрокурора

Президент України ініціює страхування будівництва, ремонту та реконструкції автомобільних доріг

Зеленський: має бути напрацьовано план з переліком ремонтованих доріг в Україні й термінами їх ремонту

До КС надійшло подання 53 нардепів із проханням визнати неконституційними закони про особливий статус Донбасу і про амністію колабораціоністів

Зеленський підписав указ, спрямований на поліпшення якості українських доріг

Голова ЦВК нарікає на відсутність правової оцінки питання реєстрації кандидата Куницького з подвійним громадянством

Питання з Онищенком остаточно не вирішено

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА