11:29 23.04.2019

Судді, які прийняли рішення щодо ПриватБанку, просять відкрити справу проти президента, міністра юстиції та глави Нацбанку

3 хв читати
Судді, які прийняли рішення щодо ПриватБанку, просять відкрити справу проти президента, міністра юстиції та глави Нацбанку

 Судді колегії, яка ухвалила рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, звернулися до голови Вищої ради правосуддя із заявами про втручання в їхню діяльність, а також до глав Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідування із заявами про вчинення кримінального правопорушення, повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

"Судді просять розпочати досудове розслідування стосовно глави держави, міністра юстиції та голови НБУ шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за результатами якого винних осіб буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Як зазначають судді у своїх заявах, керівництво держави, коментуючи їхнє рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність і неупередженість", - ідеться в повідомленні.

Судді вважають, що такі дії президента, глав Нацбанку та Мін'юсту були здійснені з метою тиску на склад суду та мають ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.376 Кримінального кодексу України (втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або домогтися винесення неправосудного рішення, вчинене особою з використанням свого службового становища).

Крім цього, судді колегії переконані, що в діях представників влади є склад злочину, передбачений ч.1 ст.109 КК, "оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підкорення власній волі, що прямо суперечить принципам, закріпленим у Конституції України".

Судді вважають, що заяви топ-чиновників були спрямовані, зокрема, на звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) без належних на це правових підстав, оскільки законодавчо вони не мають таких повноважень. Судді вважають, що в цих діях є склад злочину за ч.2 ст.344 КК, зокрема, незаконний вплив на члена ВККС з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків або домогтися прийняття незаконних рішень із використанням службового становища.

Також судді вважають, що, коментуючи рішення суддів, виконавча й законодавча влада "мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї". "Їм також слід уникати дій, які можуть поставити під сумнів їхнє бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію", - йдеться в повідомленні

У своїх заявах до ВРП судді просять вжити реальних заходів для їх захисту від дій керівництва держави та задля уникнення повторення таких випадків у майбутньому шляхом звернення до ДБР із заявою про скоєння злочину президентом Петром Порошенком, міністром юстиції Павлом Петренком та главою Нацбанку Яковом Смолієм, а також порушення перед парламентом питання про ініціювання процедури імпічменту нинішнього президента.

Крім цього, судді просять ВРП звернутися до ВККС про неприпустимість проведення оцінювання суддів Окружного адмінсуду Києва при наявному конфлікті інтересів "у зв'язку з прямою злочинною вказівкою президента Петра Порошенка перезавантажити цей суд", повідомляє прес-служба столичного адмінсуду

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА