14:56 23.04.2019

У команді Зеленського підтримують продовження співпраці з НАТО і реформу "Укроборонпрому"

2 хв читати
У команді Зеленського підтримують продовження співпраці з НАТО і реформу "Укроборонпрому"

У команді Володимира Зеленського, що переміг на виборах президента України, виступають за продовження співпраці сил безпеки і оборони з НАТО, професійну армію, посилену чинним резервом, і реформування державного концерну "Укроборонпром". Про це заявляє експерт із питань безпеки та оборони, член команди В.Зеленського Іван Апаршин.

"Сили безпеки та оборони продовжать інтенсивну співпрацю з НАТО і відповідними структурами Європейського Союзу. Зокрема, щодо вирішення питань досягнення сумісності під час проведення можливих спільних операцій. Ми чітко підтримуватимемо виконання тих заходів, які закладено до щорічної Національної програми співпраці "Україна-НАТО" під егідою комісії "Україна-НАТО", - написав І.Апаршин в блозі на сайті "Обозреватель".

Серед інших ключових положень - формат армії: "Армія буде професійною та добровільною (без ганебного примусового призову). Її буде посилено постійно діючим резервом та системою територіальної оборони. До керівництва армією буде залучено бойових офіцерів, які націлені на перемогу і здатні зберегти життя солдата".

Планується зробити бюджет Міністерства оборони максимально відкритим для громадськості, а також забезпечити "гідне життя" військовослужбовцям.

Що стосується добровольців, то, як зазначив І.Апаршин, всі громадяни України, які брали участь у відбитті агресії і досі не отримали посвідчення учасника бойових дій (УБД) або в разі, якщо документально не підтверджено їхню участь у бойових діях, - "щодо кожного персонально буде вивчено стан його справ і щодо кожного персонально буде ухвалено рішення".

Щодо державного оборонного замовлення - передбачається, що воно буде максимально у відкритому доступі. "Умови для всіх будуть рівні - що для державного бізнесу, що для приватного. Армія отримає надсучасну високотехнологічну зброю, а державне оборонне замовлення стане стимулом розвитку фундаментальної науки і проривних технологій", - пише І.Апаршин.

За його словами, держконцерн "Укроборонпром" буде реформовано. "Його буде позбавлено повноважень із формування військово-технічної політики та буде створено центральний державний орган виконавчої влади, який відповідатиме за формування та реалізацію військово-промислової політики", - заявив член команди новообраного президента.

І.Апаршин наголосив, що деякі з цих питань "реально вирішити за три місяці", однак на виконання деяких знадобиться рік.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА