15:43 25.04.2019

Судді КС спростовують можливість зриву інавгурації новообраного президента України через можливу відставку глави суду

2 хв читати
Судді КС спростовують можливість зриву інавгурації новообраного президента України через можливу відставку глави суду

Судді Конституційного Суду України заявляють, що можлива відставка глави суду Станіслава Шевчука не вплине на приведення до присяги новообраного президента України.

У заяві зборів суддів Конституційного Суду, оприлюдненій на сайді КС у четвер, зазначено, що в ЗМІ і соцмережах масово поширюється інформація про можливий зрив інавгурації новообраного президента через дострокове звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного Суду.

У КС наголошують, що згідно з Конституцією України, приведення президента до присяги здійснює глава КС, проте в Конституції не зазначено конкретну особу, яка має виконувати цю процедуру.

Судді Конституційного Суду нагадують, що приведення новообраного президента до присяги є конституційним обов'язком глави суду КС, "що, безумовно, буде виконано". Однак зазначають, що "відповідальність за виконання главою КС цього обов'язку також покладено на Конституційний Суд, оскільки він обирає главу Конституційного Суду".

"Висловлюючи глибоке занепокоєння з приводу поширення інформації про можливий зрив інавгурації новообраного президента України та її маніпуляційного використання, судді Конституційного Суду відповідально заявляють, що з боку КС не виникне жоних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного президента України до присяги, відповідно до ст.104 Конституції України", - зазначено в заяві.

Як повідомлялося, 15 березня 2019 року газета "Дзеркало тижня. Україна" (ZN.UA) опублікувала лист суддів Конституційного Суду України Миколи Мельника, Сергія Саса і Ігоря Сліденка, в якому вони вказували, що подальше перебування Станіслава Шевчука на посаді глави КС призведе до повного руйнування конституційного правосуддя, і просять колег вжити кардинальних заходів.

У листі наголошується, що створена С.Шевчуком в колективі КС атмосфера загальної недовіри і конфліктності унеможливлює конструктивну і продуктивну діяльність суду. Автори листа наголошують, що подальше перебування С.Шевчука на посаді глави КС "призведе до повного руйнування суду і конституційного правосуддя".

"Ситуація, в якій опинився суд у зв'язку з перебуванням С.Шевчука на посаді глави КС, вимагає від суддів невідкладного вжиття кардинальних правових заходів для забезпечення організації діяльності суду...передбачених Конституцією України", - зазначено в листі.

23 березня суддя КС Ігор Сліденко заявив, що чинне законодавство не містить механізмів відсторонення голови Конституційного Суду України, тому якщо більшість суддів КС висловляться за недовіру голові суду С.Шевчуку, а він не піде добровільно, сенс роботи органу буде втрачено.

У другому турі виборів президента України, що відбувся 21 квітня, здобув перемогу Володимир Зеленський, за якого проголосували 73,22% виборців, тоді як чинний президент Петро Порошенко набрав 24,45% голосів за результатами опрацювання 100% електронних протоколів Центральною виборчою комісією.

Інавгурація новообраного президента України має відбутися не пізніше 3 червня 2019 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція Києва зареєструвала понад 600 порушень виборчого законодавства перед виборами в Раду, відкрито майже 40 справ

Незабаром після обрання Ради робгрупа розпочне підготовку до першого засідання, здійснить розсадку нардепів в залі і розподілятиме комітети

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає звільнити Вишинського з-під варти

Зеленський: після формування більшості у новій ВР з'явиться кандидатура нового генпрокурора

Президент України ініціює страхування будівництва, ремонту та реконструкції автомобільних доріг

Зеленський: має бути напрацьовано план з переліком ремонтованих доріг в Україні й термінами їх ремонту

До КС надійшло подання 53 нардепів із проханням визнати неконституційними закони про особливий статус Донбасу і про амністію колабораціоністів

Зеленський підписав указ, спрямований на поліпшення якості українських доріг

Голова ЦВК нарікає на відсутність правової оцінки питання реєстрації кандидата Куницького з подвійним громадянством

Питання з Онищенком остаточно не вирішено

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА