09:58 26.04.2019

Країни ЄС у РБ ООН критикують рішення РФ спростити надання громадянства жителям Донбасу

2 хв читати
Країни ЄС у РБ ООН критикують рішення РФ спростити надання громадянства жителям Донбасу

Країни ЄС, представлені в Раді Безпеки ООН, розкритикували рішення Росії спростити процедуру надання російського громадянства жителям окремих районів Донецької та Луганської областей України.

"Підписання президентом Росії указу, який надає жителям Донецька й Луганська право отримати громадянство РФ у спрощеному порядку, підриває суверенітет України", - йдеться в заяві, поширеній низкою європейських країн, зокрема, Францією, Бельгією, Німеччиною і Великобританією.

У ньому наголошується, що цей крок із російської сторони "суперечить цілям і духу Мінських угод".

"Ми підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну недоторканність України", - наголошується в заяві країн ЄС - членів РБ ООН.

Під час засідання РБ ООН постпред Франції при ООН Франсуа Делатра знову розкритикував це рішення Росії, назвавши його провокаційним. Він наголосив, що, на думку Парижа, російська сторона "навмисно" підриває Мінські домовленості.

"Діючи таким чином, Росія навмисно підриває дух Мінських угод. Це провокаційне рішення", - сказав він.

Французький дипломат зазначив, що спрощена процедура видачі паспортів жителям Донбасу не є вирішенням конфлікту на сході України.

"Вирішення кризи - не в тому, щоб видавати російські паспорти українським громадянам, а в дотриманні зобов'язань у рамках Мінських домовленостей, щоб покласти край конфлікту", - додав Ф.Делатр.

Постпред Франції при ООН також висловив занепокоєння з приводу гуманітарної ситуації на сході України, закликавши сторони конфлікту до конкретних дій для вирішення цієї проблеми.

Крім того, Ф.Делатр вказав на необхідність поліпшення ситуації у сфері безпеки. "Режиму припинення вогню, як і раніше, сторони не дотримуються, важку техніку теж не відведено від лінії зіткнення", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА