Інтерфакс-Україна
13:12 03.05.2019

Міністр з примирення Грузії про видачу паспортів РФ на Донбасі: Аналогічні методи впливу використовували і в Грузії

2 хв читати

Державний міністр з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі констатує, що РФ використала в Україні аналогічні методи дії, які в минулому використовувала в Грузії, а саме введення спрощеного порядку набуття громадянства для жителів тимчасово окупованої частини Донбасу.

"Фактично президент РФ повторив в Україні те, що відбувалося наприкінці 90-х і на початку 2000-х років у Грузії: почав видавати російські паспорти населенню тимчасово окупованої частини Донбасу. На жаль, для нас це дуже знайомий сценарій, і відомо, до чого він призводить", - сказала К.Цихелашвілі на зустрічі з міністром з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишом.

На її думку, українські партнери добре розуміють, що Росії такі шаблонні заходи потрібні для виправдання інших нелегітимних дій під приводом так званого захисту інтересів своїх громадян.

"На жаль, ми це все вже бачили, зокрема під час агресії в 2008 році. Сподіваюся, подібного не станеться в Україні, яка за останні роки і так зазнала багато випробувань", - додала міністр.

Вона наголосила, що це дуже тривожний сигнал про те, що РФ не має наміру відмовлятися від своєї політики, а також сигнал про необхідність активізувати зусилля наших міжнародних партнерів для протистояння мілітаристській політиці Росії.

Зі свого боку В.Черниш відзначив важливість грузинського досвіду для прогнозування подальших кроків Росії та протидії їм.

"Я вважаю, що Україна не може визнавати паспорти, які видає Російська Федерація нашим громадянам, що проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу. І як свідчить досвід Грузії, видача паспортів ніяк не вплине на соціально-економічне становище окупованих територій і не покращить добробут населення, вимушеного залишатися в окупації. Наразі наше міністерство готує низку пропозицій для змін законодавства щодо невизнання Україною відповідних документів", - додав міністр українського відомства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА